Adam HOFMAN ktytykuje Zbigniewa ZIOBRĘ i Bronisława KOMOROWSKIEGO

2012-11-09 11:58

Rzecznik PiS Adam Hofman krytukuje Zbigniewa Ziobrę i Bronisława Komorowskiego. Na wczorajszym Posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego lider Solidarnej Polski zaproponował, aby Rada zajęła się sprawą katastrofy smoleńskiej. Z kolei prezydent Komorowski  stwierdził, że podziela jego pogląd dotyczący tego, że warto zbadać, czy w kontekście katastrofy na społeczeństwo polskie nie oddziałuje destrukcyjnie czynnik zewnętrzny. Zdaniem Hofmana, Ziobro stał się "maskotką obozu władzy",  a jego postępowanie okresla jako "ustawkę z prezydentem Komorowskim".

W opinii Hofmana, Bronisław Komorowski jest ostatnią osobą, która w tej sprawie powinna zabierać głos. Polityk przypomniał wypowiedzi prezydenta dotyczące Lecha Kaczyńskiego jeszcze za jego życia. Chodzi m.in. o "Tylko ślepy snajper by nie trafił" czy "Jaki prezydent, taki zamach".

Hofman wspomniał także o słowach Bronisława Komorowskiego dotyczących katastrofy smoleńskiej, w których ten stwierdził, że jest to "arcyboleśnie prosta sprawa do wyjaśnienia". Rzecznik uważą, że katastrofa z 10 kwietnia 2010 roku okazała się "arcybolesna", jednak dla rodzin ofiar - podczas ekshumacji i zamiany ciał.

W ocenie Hofmana, zachowanie lidera Solidarnej Polski, który zwrócił się w sprawie katastrofy do prezydenta, wskazuje na to, że stał się on "maskotką obozu władzy", a jego postępowanie to "ustawka z prezydentem Komorowskim". Rzecznik PiS dodał, że nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

Adam Hofman oskarża także obóz władzy o mataczenie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Uważa, że właśnie dlatego jej wyjaśnienie nie jest bez możliwe bez zmiany władzy.

Czytaj więcej: Zbigniew ZIOBRO przekonał PREZYDENTA. Sprawdzą, czy KTOŚ SZKODZIŁ POLSCE >>>>>

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE