Adam Hofman o swoim pijackim nocnym spacerze: Byłem po pracy a Elbląg jest piękny

2013-06-20 4:30

Ostatnia prosta w wyborach prezydenta Elbląga. Na ulicach miasta można spotkać polityków z Warszawy, którzy jak mogą pomagają swoim kandydatom. My spotkaliśmy polityka PiS Adama Hofmana (33 l.). Poseł zataczał się, tańczył, podpierał toaletę, potykał się, zagadywał przypadkowo spotkaną kobietę... No, no... Takiego Hofmana nie znaliśmy.

Dowód na odmienny stan świadomości posła mamy mocny - filmik. Widać na nim każdy krok, jaki w miniony piątek wieczorem Adam Hofman stawiał na ul. Świętego Ducha w Elblągu. Jego kroki są chwiejne, nogi się plączą. Momentami poseł po prostu nie może utrzymać równowagi. Znosi go raz na lewo, raz na prawo. Efekt: niewysokie krawężniki i brukowana ulica to nie lada przeszkoda dla tego młodego, wysportowanego mężczyzny. Ale najważniejsze, że Adam Hofman nie traci pogody ducha. Całą drogę wesoło rozmawia ze swoim towarzyszem, zagaduje do idącej ulicą młodej kobiety. To jakiś inny Hofman niż ten uładzony, w niebieskim garniturku, którego znamy z telewizorów.

>>> Pijany Hofman: Zobacz wideo z Elbląga

Nasz filmik zrobił furorę. Politycy nie szczędzili złośliwości koledze. "Nie dziwię się, że Hofman pije! Tyle lat z Kaczyńskim!" - wypalił na Twitterze Janusz Palikot (49 l.). Na szczęście cała sytuacja pokazała, że Hofman oprócz słabej głowy ma poczucie humoru. Kiedy na Twitterze zaczepił go Dariusz Joński (34 l.) i zaśmiał się, że "W Elblągu nawet Adam Hofman ściąga na lewo :)". Ten odpowiedział: "Podbieram wam elektorat".

Także "Super Expressowi" rzecznik PiS wytłumaczył swoje występy w Elblągu. Doskonale pamiętał ów spacerek po ulicy św. Ducha. - W piątek wieczorem razem z przyjaciółmi po pracy zwiedzaliśmy Elbląg. Jest to piękne miasto i każdemu polecam wizytę. Miasto, w którym wieczorem można poczuć wiatr od morza. To był po prostu piąteczek w Elblągu! - skwitował poseł.

Na razie kandydat PiS na prezydenta Elbląga ma się dobrze. W kolejnych sondażach nawet bardzo dobrze i ma szanse zastąpić odwołanego przez mieszkańców prezydenta z Platformy. A walka o Elbląg już w niedzielę.

Jerzy Fedorowicz (64 l.), PO: Trzyma pion

- Zawsze powtarzam, że najważniejsze w takich sytuacjach i w ogóle w życiu jest utrzymanie równowagi. Utrzymasz równowagę, to potrafisz podjąć dobrą decyzję. Nie potrafisz utrzymać równowagi, to i nic sensownego nie wymyślisz. Mój młodszy kolega, którego podziwiam za grę w tenisa, jak widać trzyma równowagę.

Artur Dębski (44 l.), Ruch Palikota: Takiego go wolę!

- Szczerze mówiąc, to wolę posła Hofmana takiego jak na filmiku niż trzeźwego. Na waszym filmiku jest taki normalny, sympatyczny facet, z którym można by pogadać i nawet się napić. Moim zdaniem na trzeźwo Hofman jest zbytnim sztywniakiem. Wciąż tylko słyszę z jego ust "Smoleńsk". To jest ważna sprawa, ale trzeba myśleć o życiu.

Arkadiusz Mularczyk (42 l.), SP: Niedźwiedzia przysługa

- Kandydat PiS niewiele skorzysta na pomocy Adama. Gorzej, jest to rodzaj niedźwiedziej przysługi. Lepiej już, żeby wysłali do Elbląga kogoś, kto jest bardziej skupiony na pracy, a nie na bywaniu tu i tam i lansowaniu się od rana do wieczora.

Grzegorz Napieralski (39 l.), SLD: Znosi go w lewo

- W winie prawda, jak mawiali starożytni Rzymianie. Czyżby to właśnie spotkało pana posła Adama Hofmana? Na waszym filmiku ewidentnie widać, że znosi go w jedynym słusznym kierunku, czyli na lewo. Bardzo się z tego cieszę. Gratuluję dobrze obranego kierunku.