Afera korupcyjna w Katowicach. Kolejni egzaminatorzy prawa jazdy zatrzymani za łapówki

2018-06-08 18:39
Policjanci zwęszyli aferę
Autor: materiały policji Policjanci zwęszyli aferę

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali dwóch egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, którzy usłyszeli już zarzuty korupcji. To już kolejne osoby zatrzymane w śledztwie ws. katowickiego WORD-a.

W piątek małopolska policja zatrzymała dwóch egzaminatorów zamieszanych w aferę korupcyjną, którą ujawniono w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie. W związku z przeprowadzaną akcją zatrzymano już kilkanaście osób. Usłyszały one zarzuty korupcyjne, m.in. przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy, pomocy w zdobyciu takiego wyniku oraz płatnej protekcji.

Dwóch zatrzymanych egzaminatorów, o których dziś poinformowała policja, usłyszało zarzuty przyjęcia, jako osoby pełniące funkcję publiczną, korzyści majątkowej. Za takie przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że każda osoba, która udzieliła korzyści majątkowej w zamian za załatwienie sprawy, może uniknąć kary, jeżeli sprawca po przyjęciu takiej korzyści przez osobę pełniącą funkcję publiczną zawiadomił o tym organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o tym się dowiedział.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE