Alert RCB przed SILNYM WIATREM! IMGW wydało ostrzeżenie dla trzech województw!

2021-04-11 12:19
Wichura, połamane drzewo
Autor: Pixabay Dwa niże nad Europą. Przyciągną do Polski wichury!

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega w niedzielę (11 kwietnia) przed silnym wiatrem, który może wystąpić na południu kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru, w porywach do 75 km/h. Sprawdź szczegóły!

Silny wiatr nad Polską! IMGW prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południa.

- Uważajcie! Na południu kraju będzie dziś bardzo mocno wiać. Ostrzeżenia 1. stopnia przed silnym wiatrem IMGW wydał dla południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego - poinformowano na profilu RCB na Twitterze.

Do wpisu dołączono infografikę, w której przypomniano o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas wichury, tj. pozostaniu w domu lub - jeśli jest to niemożliwe - znalezieniu odpowiedniego schronienia oraz wyłączeniu gazu i prądu, aby ograniczyć ryzyko powstania pożaru. RCB przypomniało również, że w przypadku silnego wiatru nie można parkować lub zatrzymywać się w pobliżu drzew, reklam szyldów i słupów trakcji energetycznej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ujawniono, ile osób po szczepionce zachorowało na Covid-19. Liczby mówią same za siebie

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżenie IMGW. Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lotto: Za pięć złotych WYDRAPAŁ totalną fortunę. Szczęka opada. Tak wygląda szczęśliwy kupon [ZDJĘCIE]

Strajk przedsiębiorców 10 kwietnia w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE