Antiga wziął wszystko na siebie

2007-10-19 20:49

Mistrzowie Polski mają problemy - dobrze, że tylko przez pierwsze pół godziny każdego meczu...

Gdyby przyznawać punkty za styl, pierwsze sety spotkań siatkarzy Skry Bełchatów należałoby ocenić na wielkie zero. Ostatnio w lidze skompromitowali się w Olsztynie, przegrywając otwierającą partię do 10. Na inaugurację Ligi Mistrzów z Buducnostią Podgorica było tylko trochę lepiej. Dobrze, że skończyło się zwycięstwem 3:1.

Bełchatowianie na starcie zupełnie stracili koncentrację, zaskoczyć dał się nawet stary wyga Stephane Antiga.

- Biorę na siebie to, co się stało w pierwszym secie, sam oddałem sporo punktów - tłumaczył się Francuz, wyraźnie niezadowolony z własnej postawy.

Gdy powrócił spokój i górę zaczęło brać doświadczenie, wszystko wróciło do normy. Imponował zwłaszcza pewnie kończący trudne piłki Piotr Gruszka, włączył się, nieskuteczny na początku, Mariusz Wlazły.

- Powinniśmy każdy następny mecz zaczynać od drugiego seta - żartował Gruszka.

W drugiej kolejce LM mistrz Polski zmierzy się w środę w Atenach z Panathinaikosem.