Bydlak! Ciągnął psa za samochodem

i

Autor: Stefan Królikowski

Białystok. Zabił psa ciągnąc go na lince za samochodem. Policja uznała, że to był wypadek

2018-10-16 10:07

W sobotni poranek (ok. 5 rano) mieszkańcy Białegostoku byli świadkami przerażających scen, w których jadący samochodem osobowym mężczyzną ciągnął za nim na lince (zaczepionej do obroży) psa. Zwierzę na łuku ronda urwało się i pozostało na zewnętrznym pasie ruchu, gdzie znalazła je wstrząśnięta kobieta. Zwierzę nie dało rady przeżyć. Policja szybko ustaliła, kim jest właściciel psa. 32-letni mężczyzna został przesłuchany i wypuszczony wolno, ponieważ uznano, że całe zdarzenie było wyłącznie nieszczęśliwym wypadkiem.

Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w rozmowie z TVN24 wspominał: - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w okolicach ronda Lussy przy ulicy Branickiego pojazd koloru ciemnego ciągnie za sobą psa na lince. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, potwierdzili to. Funkcjonariusze szybko ustalili, kto siedział za kierownicą samochodu. Po zatrzymaniu 32-letniego mężczyzny przewieziono go na komisariat, gdzie odbyło się przesłuchanie. Miał on wówczas poinformować stróżów prawa, że pies standardowo biegał po ogrodzonym podwórku na kilkunastometrowej lince. W jego opinii najwyraźniej wtedy musiał zaczepić się nieszczęśliwie o samochód. Zatrzymany jednoznacznie stwierdził, że nie zauważył tego, że jego zwierzę przywiązane jest do auta.

Według badających sprawę policjantów, zgromadzony materiał dowodowy (w tym przesłuchanie naocznych świadków zdarzenia) nie pozwala na przedstawienie komukolwiek zarzutów, a wskazuje, że doszło najprawdopodobniej do nieszczęśliwego wypadku.

Funkcjonariusze nadal pracują nad sprawą i zbierają dowody dotyczące tego tragicznego zdarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany