Bruksela jest bliżej niż myślisz!

2014-04-24 4:00

Mogłoby się wydawać, że decyzje podejmowane w odległej Brukseli i Strasburgu, gdzie obraduje europarlament, nie mają znaczenia dla życia Polaków. Ale nic bardziej mylnego! To tam zapadają decyzje o naszym codziennym życiu!

Już 25 maja wybierzemy polityków, którzy będą reprezentowali i dbali o interesy Polski. Bo to właśnie w Parlamencie Europejskim jest stanowione aż 70 proc. prawa regulującego najważniejsze kwestie dla naszego życia. Dlatego warto iść na eurowybory! To na forum europarlamentu będą decydować się losy np. co do wydobycia gazu łupkowego w Polsce lub tego, czy zostanie wprowadzona europejska płaca minimalna, która w Polsce wciąż jest na niskim poziomie. Dlatego "Super Express" przyłącza się do akcji Masz Głos, Masz Wybór, którą koordynuje Fundacja Batorego.

Zobacz: Walka na SPOTY! PO, PiS, PSL, Polska Razem, Twój Ruch i Europa Plus pokazali spoty wyborcze. Który najlepszy? WIDEO

- Majowe eurowybory mają bardzo duże znaczenie dla Polaków - przekonuje dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych. Czemu więc tak wielu z nas nie głosuje? - Polska ma najniższą frekwencję spośród wszystkich państw postkomunistycznych: średnio 45 proc. w wyborach parlamentarnych, dodatkowo Polacy będąc jednym z najbardziej euroentuzjastycznych narodów w Europie, nie chodzą do eurowyborów - zwraca uwagę Joanna Załuska, dyrektor programu Masz Głos, Masz Wybór. - W 2009 roku mieliśmy prawie najniższą frekwencję w Europie: 24,53 proc. przy prawie dwukrotnie wyższej średniej europejskiej 43 proc. - przypomina ekspertka.

Dlatego nie zapomnijmy głosować!

Polub se.pl na Facebooku