BURZE na Lubelszczyźnie! Załamanie pogody i niepokojące OSTRZEŻENIA synoptyków

2020-07-02 8:26 MTA
BURZE na Lubelszczyźnie! Załamanie pogody i niepokojące OSTRZEŻENIA synoptyków
Autor: pixabay.com/sethink

Prognozy pogody nie są optymistyczne. Ostatnie dwa dni były spokojne, ale noc ze środy na czwartek przyniosła na Lubelszczyźnie burze i załamanie pogody. Pierwsze grzmoty i błyskawice pojawiły się w czwartek rano. Synoptycy ostrzegają – znów może być niebezpiecznie!

Ulewne deszcze i niespokojne burze powróciły na Lubelszczyznę. W nocy ze środy na czwartek doszło do załamania pogody. Fala burz o poranku przesuwała się na wschód – informują synoptycy. I ostrzegają: może być niebezpiecznie.

Krajowa „ósemka”. Kierowca białoruskiego tira wyprzedzał na skrzyżowaniu, nagrała go kamera grupy Speed

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Lubelskie: Burze z gradem – ostrzeżenie IMGW

Na Lubelszczyźnie obowiązuje ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem. Te już od rana przetaczają się przez region. To jednak nie koniec – żółty alert wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie obowiązywał prawdopodobnie do wieczora.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, punktowo do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad – ostrzegają synoptycy IMGW-PIB.

Podobne ostrzeżenia wydano dla województw na południu i wschodzie kraju. Załamanie pogody na Lubelszczyźnie i ulewne deszcze mogą spowodować podniesienie się poziomu wody w rzekach.

Najnowsze