Cezary Gmyz i Anita Gargas: Są nowe dowody ws. korupcji w Sądzie Najwyższym! Mamy NAGRANIE

2014-12-11 12:19 AKu

Anita Gargas oraz Cezary Gmyz ujawnili nowe dowody ws. korupcji w Sądzie Najwyższym - podaje Telewizja Republika. Udało im się dotrzeć do nagrań rozmów prowadzonych pomiędzy sędzią SN Henrykiem Pietrzkowskim a sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego Bogusławem Moraczewskim. W ich posiadaniu jest również korespondencja sms-owa, która może świadczyć o tym, że dochodziło między nimi do pertraktacji.

Sprawa jest bardzo poważna. Od pięciu lat bada ją prokuratura. Cezary Gmyz i Anita Gargas ujawnili nagrania, które, według nich, są ważnym nowym dowodem ws. korupcji w Sądzie Najwyższym. Rozmowa rozgrywa się między sędzią SN Henrykiem Pietrzkowskim a sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego Bogusławem Moraczewskim. Gmyz i Gargas są również w posiadaniu ich korespondencji sms-owej. Telewizja Republika uważa, że między sędziami dochodziło do pertraktacji.

Sprawdź też: Nowe fakty ws. największej afery korupcyjnej po 1989 roku: Koncern Hewlett-Packard przyznał się do korupcji!

Sprawę skomentował Stanisław Piotrowicz, były prokurator, wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości: – Jestem zbulwersowany, oni są gotowi zrobić wszystko, żeby załatwić sprawę, a nijak ma się to do sprawiedliwości – tak komentował sprawę Piotrowicz dla Republiki – Skoro tam są robione takie uzgodnienia, to wymiar sprawiedliwości to jedna wielka farsa – dodał Piotrowicz.

Zobacz też: Ryszard Kalisz oskarża kolegów o korupcję?

Najnowsze