Czy wiesz, że z pakietem ubezpieczeniowym Dziecko możesz zyskać pomoc psychologa?

i

Autor: Materiały prasowe

Ochroń swoje dziecko

Czy wiesz, że z pakietem ubezpieczeniowym Dziecko możesz zyskać pomoc psychologa?

2023-09-13 0:05 Materiał sponsorowany

Joasia mówi, że klasa ją izoluje. Bartek narzeka, że koledzy szturchają go i śmieją się z niego. Kasia nie potrafi radzić sobie z gorszą oceną. Każdy rodzic zapewne nieraz zetknął się z takimi rozterkami swoich dzieci. Czasami problemy stają się tak wielkie, że Twoje słowa nie wystarczą i o pomoc trzeba zwrócić się do specjalisty. Teraz psychologiczne wsparcie zapewnia Zdrowie Urwisa, czyli Assistance Zdrowie do szkolnego ubezpieczenia NNW w LINK4.

Początek roku szkolnego wiąże się z nowymi wyzwaniami. Niektórzy po raz pierwszy przekraczają próg szkoły, stając się uczniami i wkraczając w nowe środowisko, gdzie będą rozwijać swoje umiejętności, zdobywać wiedzę i nawiązywać pierwsze przyjaźnie. Podejmują też pierwsze próby poruszania się w świecie społecznym. Oczywiście nie wszystko od razu idzie bezbłędnie. Ponadto małe dzieci muszą przez cały czas odkrywać swoje granice i sprawdzać, jakie zachowanie jest społecznie akceptowalne, co niekiedy przekłada się na rozmaite konflikty.

Dla starszych uczniów ten czas może oznaczać konieczność dostosowania się do wyższych wymagań edukacyjnych, większej ilości obowiązków i stawiania czoła różnym wyzwaniom. Pojawiają się nowe pytania dotyczące przyszłości i wyborów zawodowych. A czasem bolesne konflikty z rówieśnikami czy miłosne rozterki.

Zmartwienia dziecka traktuj poważnie

Nieważne, czy Twoje dziecko jest dopiero na początku swojej edukacyjnej podróży, czy zmaga się z problemami typowymi dla nastolatków... Szkoła to czas pełen emocji zarówno dla dzieci, jak i dla Ciebie jako rodzica. Ponieważ każdy nowy etap przynosi ze sobą nie tylko możliwości, ale również pewne trudności, obawy i pytania.

Pamiętaj, że każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się w swoim tempie. Jako rodzic możesz wspierać je w budowaniu pewności siebie i poczucia własnej wartości poprzez zrozumienie i miłość. 

Jeśli jednak Twoje dziecko coraz częściej narzeka na rówieśników, zamyka się w sobie, czuje się nieszczęśliwie, a może nawet unika szkoły, powinieneś poważnie potraktować jego zmartwienia. Niekiedy jednak sam możesz sobie nie dać rady z tym problemem. Dlatego warto pamiętać o pomocy, jaką daje ubezpieczenie szkolne NNW z Assistance Zdrowie w LINK4, które oferuje psychologiczne wsparcie. Pomoże ono dziecku radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi, także tymi związanymi z edukacją. 

Telefon do psychologa

Decydując się na polisę NWW w LINK4 możesz dokupić Zdrowie Urwisa. W ramach tego dodatku Twoje dziecko będzie mogło skorzystać z pomocy psychologa. Ubezpieczyciel umożliwi i pokryje koszty 10 telekonsultacji. Takie profesjonalne wsparcie może pomóc dziecku poradzić sobie z silnymi emocjami, stresem, lękiem. Pomoże zrozumieć swoje uczucia, dać mu narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami. I rozładować napięcia, zanim staną się bardzo poważnym problemem.

Już na samym początku roku szkolnego, w trakcie spotkań z rodzicami, nauczyciele podkreślają konieczność ubezpieczenia ucznia. Wybór konkretnej firmy ubezpieczeniowej jest w gestii opiekunów, którzy mają za zadanie zapewnić właściwą ochronę swoim pociechom, a pakiet Szkolne NNW dziecka od LINK4 to niezwykle wartościowa opcja. To ubezpieczenie stanowi integralną część oferty LINK4 Mama i Tata. Jego wielką zaletą jest elastyczność, która daje możliwość dopasowania polisy do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Sprawdź korzyści

NNW Szkolne to ubezpieczenie z różnymi opcjami sumy ubezpieczenia: 15 tys. zł, 25 tys. zł, 50 tys. zł i 100 tys. zł. Nie tylko obejmuje ono ochroną w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków (np. uszczerbek na zdrowiu, takie jak wybity ząb czy złamana ręka), ale także pokrywa koszty związane z pobytem w szpitalu (100 zł za dzień), śmiercią dziecka, zachorowaniami na sepsę oraz inwazyjną chorobę pneumokokową, czy nawet wstrząśnieniem mózgu.

Co ważne, w ramach tej polisy firma ubezpieczeniowa pokryje koszty leków (do 2000 zł) podczas leczenia chorób wywołanych ugryzieniem owada lub kleszcza. Dodatkowo, ubezpieczenie zapewnia wsparcie finansowe (do 500 zł) w sytuacji, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki oświatowej dziecko będzie musiało naprawić lub kupić nowe okulary korekcyjne lub aparat słuchowy.

Ten pakiet możesz rozszerzyć o Assistance Zdrowie, które oprócz pomocy psychologa obejmuje wsparcie w przypadku zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Dzięki niemu możesz korzystać z konsultacji telefonicznych z pediatrą przez 7 dni w tygodniu, co daje Ci pewność, że zawsze masz dostęp do profesjonalnej pomocy medycznej.

Rozszerzając swój pakiet ubezpieczenia NNW w LINK4 o Assistance Szybka Pomoc, zapewnisz swojemu dziecku opiekę w przypadku nieszczęśliwych wypadków i problemów zdrowotnych. W ramach tego ubezpieczenia firma organizuje i pokrywa koszty leków, sprzętu rehabilitacyjnego oraz korepetycji, jeżeli dziecko jest nieobecne w szkole przez dłuższy czas z powodu choroby lub wypadku do wysokości limitów wskazanych w OWU. Dodatkowo, w przypadku, gdy prawnemu opiekunowi dziecka jest potrzebne łóżko szpitalne z powodu hospitalizacji dziecka, Assistance Szybka Pomoc to również to zapewni.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest kwotą stałą i zależy od wybranego zakresu ochrony. Im większa suma ubezpieczenia, tym cena polisy będzie wyższa. Na przykład wybierając NNW Szkolne z sumą ubezpieczenia 15 tys. zł składka wynosi 42 zł, natomiast z sumą 50 tys. zł – 124 zł. 

Błyskawiczna ścieżka do odszkodowania

Ubezpieczenie NNW w LINK4 Mama i Tata zyskuje jeszcze jedną wielką zaletę – bardzo szybką wypłatę odszkodowania. Średni czas od zgłoszenia zdarzenia do wypłaty pieniędzy to zaledwie 2 dni, ale w bardzo wielu przypadkach to wręcz kwestia godzin.

Warto zwrócić uwagę, że przy NNW uszczerbek na zdrowiu nie musi być trwały. Wypłata świadczenia odbywa się na podstawie dokumentów medycznych bez konieczności czekania na zakończenie leczenia. Co ważne, ochrona działa również w przypadku nieszczęśliwego wypadku powstałego podczas amatorskiego uprawiania przez dziecko sportów. Do tego ubezpieczenie obejmuje zdarzenia na całym świecie.

Poczucie spokoju

Dla każdego odpowiedzialnego rodzica polisa NNW dla dziecka to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Nawet jeśli nie dojdzie do jej wykorzystania, daje ona cenne poczucie komfortu i spokoju. W niespodziewanej sytuacji nie zostaniemy sami z problemem, a wsparcie ubezpieczenia może okazać się bezcenne. To inwestycja w bezpieczeństwo naszych dzieci, która niesie za sobą ochronę w każdej chwili.

Aby wyliczyć dokładny koszt polisy, można skorzystać z prostego kalkulatora, dostępnego na stronie www.link4mama.pl lub skontaktować się z doradcą ubezpieczeniowym. Ubezpieczenie można wykupić przez internet, a jeśli potrzebujemy dodatkowych informacji, konsultacji czy wsparcia, możemy zadzwonić pod specjalny numer 604 14 14 14 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9–20). Wszelkie informacje, w tym limity i wyłączenia odpowiedzialności, znajdziemy w OWU Dziecko na www.link4mama.pl.

*Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany