Provident

i

Autor: materiały

LUDZIE PYTAJĄ, PROVIDENT ODPOWIADA

Dlaczego młody człowiek nie może dostać kredytu?

2022-08-29 15:27

W tym roku Provident Polska obchodzi 25-lecie działalności w Polsce. Z tej okazji najsilniejsza firma pożyczkowa na rynku dzieli się z czytelnikami SE odpowiedziami na pytania najczęściej zadawane przez klientów.

Chciałbym pożyczyć trochę gotówki na wymarzony wyjazd, ale słyszałem, że osoby w moim wieku nie dostają dobrych ofert albo w ogóle odmawia się im kredytu. Czy rzeczywiście jest tak, że młoda osoba bez historii kredytowej nie dostanie pożyczki?

Rafał (21 l.) ze Szczyrku

Panie Rafale, na naszą zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Banki i firmy pożyczkowe korzystają m.in. z bazy Biura Informacji Kredytowej do oceny wiarygodności i zdolności kredytowej. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy klient ubiega się o wysoką kwotę pożyczki. Warunkiem udzielenia kredytu zawsze jest pozytywny wynik zdolności kredytowej konsumenta. Brak informacji o kliencie w BIK traktuje się jako sygnał ostrzegawczy. Taki klient jest mniej wiarygodny niż osoba z dobrą historią spłat kredytów. Dlatego młodym osobom trudniej dostać pożyczkę - bez udokumentowanej historii kredytowej jest to raczej nierealne. Do kwestii zawierania umów kredytów lub pożyczek zawsze należy podejść odpowiedzialnie. Branie pożyczek na dłuższy okres sprawi, że raty nie obciążą za bardzo budżetu. To pomoże nam w budowaniu historii kredytowej.

Więcej informacji na stronie odpowiedzi.se.pl

Partnerem materiału jest Provident Polska SA