Drużyna pzu

i

Autor: Mat prasowy

sport to zdrowie

Dołącz do programu Dobra Drużyna PZU

2023-03-31 0:00 Materiał sponsorowany

Codzienna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla rozwoju i zdrowia młodych Polaków. Systematyczne treningi nie tylko zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych m.in. cukrzycy, nadwagi czy otyłości, ale także korzystnie wpływają na kondycję psychiczną. Uprawianie sportu poprawia nastrój, koncentrację, odporność na stres i jakość snu.

Zdrowa młodzież i dzieci tworzą zdrowe społeczeństwo. Zdrowe społeczeństwo to korzyści dla naszego społeczeństwa, gospodarki kraju, a przede wszystkim dla każdej rodziny i każdego z nas. W tym celu powstał finansowany ze środków funduszu prewencyjnego program Dobra Drużyna PZU  – mówi Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie.

Wpływ pandemii

Pandemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia miały duży wpływ na samopoczucie i zdrowie młodych Polaków. Zdalna edukacja i ograniczony kontakt z rówieśnikami, choć konieczny, sprawił, że dzieci i młodzież większość czasu spędzała w domach, nierzadko przed ekranami smartfonów i komputerów. Młodzi ludzie praktycznie nie podejmowali żadnej aktywności fizycznej. W trosce o sportowy i psychofizyczny rozwój dzieci i młodzieży Grupa PZU uruchomiła ogólnopolski program Dobra Drużyna PZU. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie młodych do aktywnego spędzania czasu i wyrównanie szans wszystkich młodych pasjonatów sportu w dostępie do zajęć sportowych.

Dołącz do sportowej rodziny PZU

Do programu mogą dołączyć podmioty, które organizują zajęcia i zawody sportowe dla dzieci oraz młodzieży do 18 r.ż. Wniosek o dofinansowanie można złożyć poprzez formularz w systemie OWSP na stronie www.dobradruzynapzu.pl. Termin składania wniosków upływa z dniem 21 kwietnia 2023 r. O przyznaniu środków decyduje ocena wniosków. Pod uwagę brana jest: liczba dzieci, które regularnie biorą udział w zajęciach sportowych, zakres oferty zajęć (różnorodność dyscyplin), zdolności organizacyjne i zaangażowanie młodych osób do uczestniczenia w turniejach i zawodach, organizacja imprez sportowych dla dzieci i młodzieży, a także działania zachęcające je do aktywnego udziału w ramach np. dni otwartych, treningów pokazowych, informacji na stronie internetowej czy w social mediach.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany