Droga do zdrowia z PZU. 26–27 czerwca (sobota–niedziela) mobilna strefa zdrowia stanie w Lublinie

2021-06-25 0:00
Droga do zdrowia z PZU. 26–27 czerwca (sobota–niedziela) mobilna strefa zdrowia stanie w Lublinie
Autor: Materiały Promocyjne

Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych zorganizowana przez PZU przyciągnęła do mobilnych gabinetów prawie 2200 Polaków. Aż sześcioro pacjentów wymagało natychmiastowej interwencji lekarskiej. Głównie dawało o sobie znać zaniedbane podczas epidemii COVID-19 serce. W Hrubieszowie miasteczko zdrowia odwiedziły marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU. W najbliższy weekend (26–27 czerwca) mobilne gabinety staną przed Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

W ostatni weekend w Hrubieszowie i Świdniku przebadano prawie 600 osób. W Świdniku do mobilnej strefy zdrowia przyjechała karetka – to w sumie szósty raz podczas akcji „Droga do Zdrowia z PZU”. Do tej pory najwięcej osób skorzystało z porad i konsultacji internisty oraz dermatologa, który za pomocą specjalistycznego sprzętu – dermatoskopu badał znamiona na skórze.

– Po roku pandemii wszyscy jesteśmy przejęci tym, co się dzieje z naszym zdrowiem. Cieszę się, że PZU zorganizował taką wspaniałą akcję – mówiła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu. Zachęcała mieszkańców do skorzystania z badań i porad.

– Sukces akcji potwierdza, że odpowiadamy na realną potrzebę Polaków, a pomoc kierujemy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – mówiła Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU.

W pandemii rzadko się badaliśmy

Pandemia koronawirusa sprawiła, że trudno nam było skorzystać z badań profilaktycznych i stacjonarnych wizyt u lekarzy. Z jednej strony dlatego, że służba zdrowia skoncentrowana była przede wszystkim na walce z COVID-19, z drugiej zaś sami obawialiśmy się wizyt w szpitalach i przychodniach. Dlatego Grupa PZU, która od początku wspiera Polaków w walce z koronawirusem, od kilku tygodni przemierza Polskę wschodnią z pilotażową akcją badań profilaktycznych. W minione weekendy z konsultacji lekarzy mogli skorzystać mieszkańcy Zamościa, Rzeszowa, Stalowej Woli, Hrubieszowa i Świdnika. Zrobiło to prawie 2200 osób! W najbliższą sobotę i niedzielę mobilna strefa zdrowia PZU stanie w Lublinie przed Urzędem Marszałkowskim.

Droga do zdrowia z PZU
Autor: Materiały Promocyjne

– Po roku trwania pandemii warto się przebadać. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków w ramach akcji „Droga do Zdrowia z PZU” chcemy zapewnić dostęp do badań i porad medycznych. Na początek z naszymi mobilnymi strefami zdrowia przyjedziemy do sześciu miast we wschodniej Polsce. Serdecznie zapraszamy okolicznych mieszkańców do skorzystania z darmowych konsultacji – mówiła Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Specjaliści czekają w Lublinie

W mobilnej strefie zdrowia PZU za każdym razem na pacjentów czeka siedem gabinetów. Można tu wykonać badania takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także spirometrię i USG płuc. Wyniki od razu ocenia specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG – pulmonolog. Na miejscu jest też dermatolog, który bada zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu. To urządzenie, które może wykryć czerniaka na bardzo wczesnym, wyleczalnym etapie. Warto się przebadać, zanim w wakacje wystawimy ciało do słońca!

Droga do zdrowia z PZU
Autor: Materiały Promocyjne

Po ponad roku pandemii koronawirusa i zmniejszonej aktywności fizycznej dużym powodzeniem cieszą się również porady dietetyka i analiza składu ciała. Wielu z nas pofolgowało sobie z jedzeniem i nabrało dodatkowych kilogramów. Nie pomógł także fakt, że podczas kolejnych lockdownów zamknięte były fitness kluby, siłownie i baseny. Nie każdy z nas ma tyle samozaparcia, by ćwiczyć samodzielnie.

Grupa PZU walczy z COVID-19

Grupa PZU od samego początku aktywnie włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa. Na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali i służb walczących z COVID-19 spółki przeznaczyły ponad 25 mln zł. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PZU obsługiwane są specjalne infolinie, m.in. dla chorych na COVID-19, seniorów, a także dla osób szczepiących się. Niedawno powstał również pierwszy w Warszawie punkt szczepień typu drive-thru.

PARTNEREM MATERIAŁU JEST PZU

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze