Dziesięciolatek na quadzie

i

Autor: Policja

Dziesięciolatek uprowadził quada i... potrącił koleżankę

2018-09-20 10:15

Aż strach pomyśleć co z tego chłopca wyrośnie. Ma zaledwie dziesięć lat, a już postanowił zaimponować swej o dwa lata młodszej znajomej. Mała mieszkanka wsi pod Międzyrzeczem woj. lubuskie długo popamięta widok swego pędzącego na czterokołowcu kolegi, no i późniejszy pobyt w szpitalu.

Dziesięciolatek, jak widać dobrze już obeznany z tym co może zaimponować dziewczynce, nawet ośmioletniej, postanowił zaszpanować. Kwiaty przyniósł, czekoladki podarował? Nie. Na pomysł wpadł iście XXI-wieczny. Oto, jak ustalili policjanci, bez zgody rodziców podebrał z domu... kluczyki od quada. Wsiadł na maszynę i ruszył. Tyle, że quad, choć ma cztery koła, należy akurat do pojazdów niezwykle wywrotnych i zrywnych, a już na pewno nie powinien samotnie prowadzić go dziesięciolatek.

Na skutki nie trzeba było długo czekać. Oto czterokołowiec błyskawicznie wyrwał się spod kontroli jeźdźca i palnął w dziewczynkę. W efekcie ośmiolatka ze złamaną nóżką oraz obojczykiem, wylądowała w szpitalu. Teraz początek roku szkolnego wita w gipsie.

Jak podkreśla Justyna Łętowska z policji w Międzyrzeczu, w ciągu ostatnich lat zanotowano wiele wypadków z udziałem dzieci prowadzących quady. - Wystarczy jeden nieprzemyślany ruch i jazda może zakończyć się tragedią - podkreśla policjantka.

Tym razem ucierpiała ośmiolatka. Jak powiedziała nam dziś asp. J. Łętowska, na szczęście dziecko ma się dobrze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany