Farfał zastąpił Urbańskiego?

2008-12-20 12:00

Burza w Telewizji Polskiej! Dzisiaj do pracy może przyjść dwóch prezesów! Rada nadzorcza zawiesiła bowiem wczoraj cały zarząd telewizji. Obowiązki prezesa ma pełnić teraz Piotr Farfał (29 l.) związany z LPR. Problem w tym, że zawieszony szef TVP Andrzej Urbański (54 l.) i jego zastępcy twierdzą, że zmiany odbyły się nielegalnie i zapowiedzieli, że „stary” zarząd będzie pracował normalnie.

Swoim ludziom nakazali, by nie wykonywali poleceń „osób prywatnych”.

O co chodzi w tej awanturze? Nieoficjalnie mówi się, że to efekt bratobójczej wojny, jaką rozpętały osoby związane z PiS, w tym zawieszony zastępca Urbańskiego Sławomir Siwek. – Poczuł się na tyle mocny, że chciał zająć miejsce Urbańskiego. No to ma za swoje – opowiada nasz informator. Nie docenił determinacji ludzi LPR i Samoobrony, którzy zasiadają w radzie. W efekcie zapłacił za to swoją głową – dodaje.

Co teraz będzie? Teoretycznie przez najbliższe dni telewizją ma kierować były działacz Młodzieży Wszechpolskiej Piotr Farfał, który do pomocy dostał zaufanego Andrzeja Leppera Tomasza Rudomino. Jednak, według Witolda Kołodziejskiego (42 l.), szefa KRRiT, wszystkie wczorajsze decyzje są nieważne, gdyż rada nadzorcza podejmowała je w niepełnym składzie. Szykuje się więc długotrwały konflikt, w ramach którego może dojść do walki o gabinety i prezesowskie fotele! I to dosłownie.

Z tego zamieszania może cieszyć się zawieszona niedawno Hanna Lis (38 l.). Tomasz Rudomino zdradził wczoraj wieczorem, że będzie chciał, by prezenterka „Wiadomości“ wróciła na wizję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany