Koronawirus. Nagła zmiana na ferie zimowe! Dzieci oszaleją z radości. Decyzja zapadła

2020-12-04 22:12
Koronawirus. Nagła zmiana w feriach zimowych! Dzieci oszaleją z radości. To już pewne
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Koronawirus. Nagła zmiana w feriach zimowych! Dzieci oszaleją z radości. To już pewne

Wydawało się, że to niemożliwe, a jednak półkolonie dla najmłodszych uczniów w czasie ferii zimowych, w pełnym reżimie sanitarnym z uwagi na pandemię koronawirusa, będą mogły zostać zorganizowane. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że w odpowiedzi na liczne prośby rodziców postanowiło umożliwić organizację półkolonii. Są jednak pewne zasady, których trzeba będzie przestrzegać.

Koronawirus. Nagła zmiana w feriach zimowych! Półkolonie będą możliwe

W czasie tegorocznych ferii zimowych, które dla wszystkich w tym roku wyjątkowo odbędą się w jednym terminie (4–17 stycznia 2021 roku), w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Taką decyzję w piątek, 4 grudnia, na swojej stronie internetowej ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. To dla wielu zaskoczenie, bo sądzono, że w czasie pandemii koronawirusa nie będzie to możliwe. A jednak uczniowie będą mogli wziąć udział w półkoloniach. - To odpowiedź na prośby rodziców i organizatorów półkolonii, którym dajemy możliwość, aby w ścisłym reżimie sanitarnym zorganizować opiekę dla najmłodszych dzieci - czytamy na stronie MEN. Są jednak zasady, których trzeba będzie przestrzegać. Jakie? Szczegóły poniżej. 

Koronawirus. Półkolonie dla dzieci, ale w pełnym reżimie sanitarnym

Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów. - Zajęcia będą mogły zorganizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe. Należy pamiętać o tym, że taki wypoczynek musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez MEN wypoczynek.men.gov.pl - czytamy na stronie MEN. Podkreślono również, że w czasie ferii uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości.-  Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze - zaznaczono. 

Wkrótce mają zostać przedstawione szczegółowe wytyczne sanitarne i rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa, przygotowane przez MEN przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE