Zarobki prezydentów wzrosną

i

Autor: ART SERVICE, Shutterstock, Marcin Gadomski Zarobki prezydentów wzrosną

Gigantyczne podwyżki dla prezydentów! Zobacz, ile zarobią. "To przebiegła pułapka polityczna"

Prezydenci miast w całej Polsce już mogą zacierać ręce. Wkrótce na ich konta zaczną spływać znacznie wyższe pensje. Niektórzy zarobią prawie dwa razy więcej niż dotychczas! Takiej zmiany nie sposób nie zauważyć. Zobacz, ile dostaną prezydenci miast w Polsce za miesiąc pracy. Zasłużyli na to? To już zostawiamy Twojej ocenie.

Gigantyczne podwyżki dla prezydentów miast w całej Polsce. Niektórzy dostaną dwa razy więcej niż dotychczas, a inni „tylko” kilka tysięcy złotych więcej. Mówimy o ogromnych kwotach. Zobacz, ile zarobią prezydenci poszczególnych miast w Polsce w galerii poniżej. Kliknij i przeczytaj, jak wielkie podwyżki dostali samorządowcy.

Tak potężne zmiany wynagrodzeń mogą wywołać ogromne emocje. Dla wielu osób będą one niezrozumiałe i nieuzasadnione. Inni powiedzą, że prezydenci miast nie powinni zarabiać gorzej niż np. prezesi prywatnych firm, bo też zarządzają ogromnymi „przedsiębiorstwami”. Bez wątpienia nowe stawki – choć nie do końca zależą od samych zainteresowanych – mogą wpłynąć na poparcie dla samorządowców.

Kliknij zdjęcie poniżej i zobacz nowe pensje prezydentów miast! Ile zarobią?

Przypomnijmy, że w 2018 roku Prawo i Sprawiedliwość obniżyło pensje m.in. samorządowców o 20 proc. Od tego czasu wielu z nich zarabiało znacznie, znacznie mniej. Teraz przepisy się zmieniły, rząd PiS pozwolił samorządowcom na więcej, a w całej Polsce rozlewa się fala podwyżek dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także dla radnych. Seria podwyżek budzi ogromne emocje.

Express Biedrzyckiej - Stefan Niesiołowski: Kolejne wybory rozstrzygną się na ulicy

W mojej opinii podwyżki dla radnych, prezydentów, burmistrzów, to przebiegła pułapka polityczna na samorządowców, którą wymyślił rząd – mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. – Perfidia polega na tym, że tę podwyżkę trzeba zrobić, bo nakazuje to prawo – dodaje. Część samorządowców faktycznie wskazuje na to, że wcale nie prosili o dodatkowe pieniądze. W Kielcach np. sprawą zajmą się prawnicy, bo tamtejszy prezydent nie wnioskuje o podwyżkę, a jego wypłata jest poniżej dopuszczonych przez prawo „widełek”.

– Jestem przekonany, że dziś daje się nam podwyżkę tylko po to, aby skłócić samorządowców z mieszkańcami. Skłócić i dać argument o nieskuteczności tego poziomu administracji. W efekcie zaś próbować wrócić do wiodącego w czasach PRL zarządzania centralnego, eliminując utrwalony w naszej historii i tradycji szczebel samorządowy – napisał w mediach społecznościowych Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Zobacz też: Wielkopolskie: Makabryczne odkrycie w mieszkaniu. Znaleziono zwłoki mężczyzny. Dwie osoby w rękach policji

Natomiast prezydent Krakowa stwierdził, że lepiej wynagradzani powinni być nie tylko samorządowcy, ale również pracownicy urzędów. – Państwo powinno być stać na pewne rzeczy, bo nie może być dziadowskie – mówił kilka miesięcy temu na łamach „Gazety Wyborczej” Jacek Majchrowski. Zgadzacie się z tym? Jaka byłaby najwłaściwsza i najuczciwsza pensja dla prezydentów miast?

Sonda
Czy prezydenci miast zasłużyli na podwyżki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE