Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon - zwiastun gry

2015-04-30 18:56

CD Projekt RED przyzwyczaiło nas do fantastycznych zwiastunów. Wykreowany w filmach świat wiedźmina jest mroczny, tajemniczy i pełen niesamowitych zjawisk. To między innymi zasługa Tomka Bagińskiego, szefa Platige Image, studia produkcyjnego, które tworzy wizualizacje graficzne i filmowe na najwyższym światowym poziomie.

Pierwszy zwiastun, przedstawia epizod, w którym wiedźmin, odbierając zapłatę za wykonane zlecenie, staje w obronie nieznanej mu kobiety, którą żołnierze torturują i chcą zabić. W fabule książek Sapkowskiego, a także we wcześniej powstałych częściach gry, często spotykamy podobne moralne dylematy. Przejść obojętnie i zająć się własnymi sprawami, czy bronić ofiary? Może się później okazać, że ofiara nie jest niewinątkiem i odpłaci wiedźminowi w sposób, który niezbyt mu się spodoba. Miękkie serce wiedźmina może przysporzyć mu kłopotów, z których nie będzie łatwo mu się wyplątać.


Drugi zwiastun, pokazuje Geralta, który razem z Vesemirem podążają tropem czarodziejki Yennefer. Każdy kolejny ślad, na który trafiają, pokazuje niebezpieczeństwa, na jakie natrafiła czarodziejka dostając się w środek chaosu pola bitwy.

Ostatni zwiastun, przygotowany specjalnie dla telewizji, pokazuje nam tezę, która często pojawia się w kontekście zawodu wiedźmina “Świat nie potrzebuje bohatera tylko specjalisty”. Tym specjalistą jest wiedźmin, a jego rzemiosło to zabijanie potworów.

Gdybyście spotkali na swojej drodze górskiego trola, wiecie co trzeba zrobić? Tak, tak, wywieście na słupie ogłoszeniowym zlecenie, być może przeczyta je jakiś wiedźmin.

Zobacz także: Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon - wymagania sprzętowe

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE