Gruszka wykończył Czarnogórców

2007-10-18 23:54

Dobry start Skry w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Po kiepskim początku z Buducnostią Podgorica bełchatowianie zdominowali rywala, wygrywając 3:1 (20:25, 25:21, 25:17, 25:20).

Ostatnio w lidze Skra fatalnie zaczęła spotkanie z AZS Olsztyn. Wczoraj też w pierwszej partii prezentowała się bardzo słabo. Czarnogórcy kilka razy trafili serwisem starego wygę Stephane'a Antigę. Francuz na dodatek w ataku miał olbrzymie problemy z kończeniem akcji.

- Biorę na siebie to, co się stało w pierwszym secie, sam oddałem sporo punktów rywalowi - tłumaczył się Antiga.

Kibice mistrzów Polski mieli nadzieję, że nieudane otwarcie zmobilizuje ich pupili. I tak się stało. W kolejnych setach doświadczenie bełchatowian wzięło górę. Spokojem imponował kończący trudne piłki Piotr Gruszka, włączył się nieskuteczny na początku Mariusz Wlazły.

- Liczy się to, że po słabym secie umieliśmy się podnieść - skomentował środkowy Skry Daniel Pliński.

W drugiej kolejce LM mistrz Polski zmierzy się w środę w Atenach z Panathinaikosem.