Grzegorz Braun: Życiński był kłamcą i łajdakiem. Występy w Gazecie Wyborczej przyczyniały się do szerzenia zamętu

2011-05-14 10:59

"Józef Życiński, jako uczestnik życia publicznego w Polsce, było kłamcą i łajdakiem. Łajdactwem nazywam przyczynianie się do szerzenia zamętu wśród bliźnich i rodaków". Tak Grzegorz Braun, reżyser filmu "Eugenika - w imię postępu" określił arcybiskupa podczas gościnnej wizyty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Grzegorz Braun był na KUL-u przy okazji pokazu swego filmu "Eugenika - w imię postępu". Obraz stanowi ostrą krytykę współczesnych środowisk, które próbują zastępować Pana Boga, popierają aborcję czy in vitro.

Patrz też: Joanna Mazurkiewicz: Ma dzieci dzięki in vitro i jest przeciwniczką in vitro!

Wrocławski reżyser wykorzystał moment, by publicznie wypowiedzieć się o nieżyjącym już arcybiskupie Życińskim: - Józef Życiński, jako uczestnik życia publicznego w Polsce, był kłamcą i łajdakiem. Łajdactwem nazywam przyczynianie się do szerzenia zamętu wśród bliźnich i rodaków. Zamętu w sprawach kluczowych w płaszczyźnie politycznej, społecznej w tym świeckim wymiarze dziejów. Łajdactwem, ŁAJDACTWEM było perfidne oszukiwanie opinii publicznej w sprawach lustracyjnych.

- W wymiarze nieświeckim istnienia struktur Kościoła myślę, że występy publiczne Józefa Życińskiego na łamach antypolskich, antykatolickich gazet, jak na przykład emitowana przez gwiazdę śmierci z ulicy Czerskiej w Warszawie Gazeta Wyborcza - przyczyniały się do szerzenia zamętu [drobna redakcja tekstu -ŁB.]

Jak podaje Gazeta Wyborcza, przedstawiciele KUL uważają wypowiedź Brauna za skandal. Obecni w auli KUL ludzie podziękowali za wypowiedź oklaskami.

Oto nagranie z wystąpienia reżyseria - WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE