IMGW ostrzega. Czerwony alarm meteo! Prognozy przerażają!

2021-08-05 17:50
Podkarpackie: 73 interwencje strażaków w związku z burzami
Autor: Pixabay Podkarpackie: 73 interwencje strażaków w związku z burzami

Alarm meteo w Polsce! Wszystko przez burze! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Zagrożona jest południowo-wschodnia Polsce. Dodatkowo IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w aż 10 województwach. Szczegóły prognozy w artykule.

Alarm meteo w Polsce po tym jak w czwartek, 5 sierpnia, IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia (czerwony alarm) przez silnym deszczem z burzami dla województwa podkarpackiego oraz wschodniej części woj. małopolskiego. Według prognoz wysokość opadu może wynieść miejscami od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z wichurami. Porywy wiatru osiągną do 80 km/h i wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie możliwy jest grad. Alert trzeciego stopnia obowiązuje od czwartku od godz. 15 do piątku do godz. 10.Ostrzeżenia drugiego stopnia (pomarańczowy alert) przez silnym deszczem z burzami zostały natomiast wydane dla południowej części woj. lubelskiego oraz centralnej części woj. małopolskiego. W tych regionach prognozowane są opady deszcze od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h.

IMGW ostrzega, alarm meteo w niemal całej Polsce

IMGW wydało również ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla dziesięciu województw. Alertem drugiego stopnia objęte zostało województwo podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, lubelskie, mazowieckie oraz wschodnia i centralna część woj. łódzkiego i woj. warmińsko-mazurskiego oraz zachodnia część woj. małopolskiego. Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w woj. opolskim, wschodniej części woj. dolnośląskiego oraz zachodniej części woj. łódzkiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza natomiast możliwość wystąpienia dużych strat materialnych oraz zagrożenie zdrowia i życia. Z kolei ostrzeżenie trzeciego stopnia oznacza, że mogą wystąpić groźne zjawiska meteorologiczne powodujące bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof, a także zagrożenie życia.

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE