JOANNA MUCHA: Chuligaństwo i RASIZM to w Polsce MARGINES

2012-05-31 12:06

Minister sportu Joanna Mucha udzieliła telewizji CNN kilkuminutowego wywiadu. Przekonywała w nim, że mimo napływu zagranicznych turystów na polskich ulicach będzie bezpiecznie. Tłumaczyła też, że chuligaństwo i rasizm to w naszym kraju jedynie margines.

- Oskarżenia o rasizm i chuligaństwo są bardzo przykre i niesprawiedliwe. Z rasizmem na arenach sportowych mamy do czynienia wszędzie, a w Polsce to naprawdę margines - powiedziała telewizji CNN minister sportu Joanna Mucha.

- Fani reprezentacji narodowych po prostu chcą się bawić i są mniej agresywni od tych wspierających lokalne drużyny, więc będzie inaczej. Ale jeżeli do czegoś dojdzie, poradzimy sobie - tłumaczyła Mucha.

W czasie kilkuminutowego wywiadu minister sportu przekonywała, ze Polska to kraj bezpieczny i dobrze zorganizowany, który poradzi sobie z napływem kibiców. Posługiwała się płynną, choć niepozbawiona drobnych błędów, angielszczyzną.

Wypowiedź Muchy ma na celu zatarcie złego wrażenia, jakie wywołała seria programów, pokazujących państwa-gospodarzy Euro 2012 w bardzo złym świetle.