Józef Wesołowski zostanie pochowany jako ARCYBISKUP? [NOWE FAKTY]

2015-08-31 12:26 ZPL

Uroczystości pogrzebowe Józefa Wesołowskiego, który zmarł w piątek 28 sierpnia, odbędą się w poniedziałek 31 sierpnia. Jak ustaliły włoskie media, były arcybiskup ma zostać pochowany jako osoba duchowna. La Repubblica podaje, że zmarły przed złożeniem do trumny został ubrany w sutannę, zaś na palec włożono mu biskupi pierścień. Wciąż nie wiadomo jednak, gdzie zostanie pochowany Józef Wesołowski.

Józef Wesołowski zostanie pochowany w Polsce. Uroczystości pogrzebowe Wesołowskiego odbędą się 31 sierpnia (w poniedziałek) po południu w Watykanie. Później, po załatwieniu wszelkich formalności, ciało byłego duchownego zostanie przetransportowane do Polski. To właśnie w kraju zostanie on pochowany, Nie wiadomo jednak, gdzie odbędzie się pogrzeb. Obecnie trumna z ciałem zmarłego jest wystawiona w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Jak ustaliły włoskie media, Józef Wesołowski przed złożeniem do trumny został ubrany w sutannę, zaś na palec włożono mu biskupi pierścień. Wciąż nie wiadomo jednak, gdzie dokładnie zostanie pochowany Józef Wesołowski.

O okolicznościach śmierci byłego arcybiskupa możesz przeczytać tutaj: Były arcybiskup Józef Wesołowski NIE ŻYJE. Kim był zmarły ksiądz podejrzany o pedofilię?

W 2013 roku świat obiegła informacja, którą podała dominikańska stacja NCDN, po której Józef Wesołowski został oskarżony o pedofilię. Papież Franciszek zdecydował o wydaleniu arcybiskupa ze stanu kapłańskiego. Były arcybiskup ostatnio przebywał we Włoszech, gdzie oczekiwał procesu w sprawie pedofilii. 11 lipca podczas pierwszej rozprawy, Józef Wesołowski miał atak serca. Jak wynika z sekcji zwłok, atak serca był także bezpośrednią przyczyną śmierci Józefa Wesołowskiego.