Kogo poprze SLD w Elblągu? "Konstytucja jest ważniejsza niż Biblia"

2013-06-24 13:27

Na wyborczym placu boju w Elblągu został jeszcze Jerzy Wilk z PiS i kandydatka PO, Elżbieta Gelert. Oboje walczą teraz o poparcie tych, którzy wybrali w pierwszej turze innych kandydatów. Komu swoje głosy odda SLD? Włodzimierz Czarzasty, szef SLD na Mazowszu, w programie "Jeden na jeden", nie chciał powiedzieć wprost. Ale zadeklarował: "Wolę partię, która stoi na gruncie Konstytucji niż na gruncie Biblii. To dla mnie ważne".

Pytany o to, komu Sojusz udzieli poparcia w II turze wyborów prezydenckich w Elblągu, Czarzasty tłumaczył, że decyzja nie należy do niego. - To, co zrobi Włodzimierz Czarzasty, to w ciągu dwóch najbliższych dni usiądzie sobie w kąciku, poprosi ludzi mądrzejszych od siebie, 10 lub 20, porozmawia, a potem da jakąś radę - stwierdził.

>>> Jerzy Wilk - kim jest zwycięzca z Elbląga?

Dodał jeszcze, że SLD jest partią demokratyczną i jej władze uszanują decyzję, jaką podejmą w tej sprawie struktury powiatowe. Ale sam ma już radę dla działaczy w terenie. - Ja będę radził: wybierajcie partię, dla której konstytucja jest ważniejsza niż biblia - powiedział Czarzasty.

W wyborach na prezydenta Elbląga, kandydat SLD Janusz Nowak uzyskał 10,78 proc. głosów i uplasował się na czwartym miejscu. Taką właśnie przewagę, po I turze wyborów, ma nad Elżbietą Gelert z PO Jerzy Wilk z PiS. Jerzy Wilk z PiS zdobył 31,79 proc. a Elżbieta Gelert z PO 21,25 proc.

 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany