Konferencja ministra zdrowia, 17 marca: TOTALNY LOCKDOWN w całej Polsce! [SZCZEGÓŁY]

2021-03-17 15:24
Adam Niedzielski
Autor: Adam Guz / KPRM Adam Niedzielski

Konferencja ministra zdrowia, 17 marca 2021 roku. Po piorunującym, dobowym wzroście liczby zakażeń w Polsce, który wyniósł ponad 25 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, rząd jeszcze dziś zwołał pilną konferencję prasową, na której minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach. Już wiadomo, że od 20 marca czeka nas lockdown. Jakie będą nowe obostrzenia w Polsce? Jakich zasad trzeba będzie przestrzegać i co z Wielkanocą? Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w poniższym materiale.

Konferencja ministra zdrowia, 17 marca. Lockdown i nowe obostrzenia w Polsce. W środę, 17 marca, o godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia przedstawiło codzienny raport dotyczący nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z którego wynika, że w całym kraju potwierdzono ponad 25 tysięcy kolejnych zachorowań na COVID-19. To fatalne wieści! Rząd zwołał pilną konferencję prasową, która miała miejsce o godz. 15:00. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił całkowity lockdown w Polsce od 20 marca, co oznacza ponowne zamknięcie miejsc i wielu instytucji, w tym kin, teatrów, hoteli, stoków czy galerii handlowych. Jakie będą nowe obostrzenia? Jakie zasady mają nas obowiązywać? Informacje znajdziecie w poniższej relacji z konferencji.

Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?

15:20 Lockdown w Polsce. A co z przedszkolami?

CZYTAJ: Do kiedy będą otwarte przedszkola? Niedzielski powiedział wprost! Możesz mocno się zaskoczyć

15:17 Nowe obostrzenia. Kościoły otwarte

Kościoły bez zmian - będą otwarte w reżimie sanitarnym.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus w Polsce. Czy można iść do kościoła w Wielkanoc? Ważny komunikat

15:13 Minister zdrowia apeluje do pracodawców!

"Martwi nas mobilność, intensywność ruchu, jaką odnotowujemy. Chciałbym zaapelować do wszystkich pracodawców, aby w miarę możliwości przejść na pracę zdalną. To wszystko po to, aby graniczyć mobilność i transmisję wirusa" - mówi Niedzielski.

CZYTAJ TEŻ: To już pewne - LOCKDOWN w całym kraju! Czy można przemieszczać się samochodem po Polsce?

15:10 Kolejne decyzje odnośnie obostrzeń dotyczą całego kraju

Od 20 marca do 9 kwietnia zamknięte będą hotele (za wyjątkiem robotniczych), kina oraz obiekty kulturalne, a także baseny i obiekty sportowe. Obowiązywać będzie również ograniczenie działalności galerii handlowych. Od 20 marca również powrót do nauki zdalnej w klasach I-III.

CZYTAJ WIĘCEJ:

15:06 Główną przyczyną przyspieszenia epidemii jest mutacja brytyjska

Udział brytyjskiej mutacji koronawirusa w przyroście nowych zakażeń przekroczył 52 procent.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brytyjski wariant koronawirusa w Polsce. PORAŻAJĄCE dane

15:03 Regionami najbardziej dotkniętymi są:

warmińsko-mazurskie, mazowieckie, pomorskie, lubuskie

15:00 Rozpoczęła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE