Koronawirus w Polsce. Czy można iść do kościoła w Wielkanoc? Ważny komunikat

2021-03-17 15:25
Koronawirus w Polsce. Czy można iść do kościoła w Wielkanoc? Ważny komunikat
Autor: pexels.com Koronawirus w Polsce. Czy można iść do kościoła w Wielkanoc? Ważny komunikat

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć! Dziś (17 marca) liczba nowych przypadków zakażenia przekroczyła 25 tys. To najgorsze dane w 2021 roku! W związku z tym odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Jak zapowiedział szef resortu zdrowia, od 20 marca czeka nas lockdown w całym kraju! Jak będzie wyglądała nadchodząca Wielkanoc? Czy będzie można iść do kościoła?

Koronawirus w Polsce. Czy można iść do kościoła w Wielkanoc?

Czy będzie można iść do kościoła w czasie nadchodzących świąt wielkanocnych? To pytanie zdaje sobie coraz więcej Polaków. Ma to oczywiście związek z nowymi obostrzeniami, które zostają wprowadzone w naszym kraju. Dziś (17 marca) minister zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie całkowitego lockdowny w Polsce. Co to oznacza? Czy kościoły zostaną zamknięte na Wielkanoc 2021? Podczas konferencji szef resortu zdrowia zapowiedział, że cały kraj zostaje objęty czerwoną strefą do 9 kwietnia. To oznacz także, że zbliżające się święta wielkanocne będą w ścisłym reżimie, jednak świątynie nadal pozostają otwarte. Warto pamiętać, że w kościołach nadal obowiązuje obostrzenia.

W kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych - konieczne jest noszenie maseczek i zachowanie odstępów 1,5 m. Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa.

ZOBACZ: Wielkanoc 2021. Możemy zapomnieć o rodzinnych świętach! Rząd nie ma wątpliwości

Koronawirus w Polsce. Totalny lockdown w całej Polsce! 

Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej o wprowadzeniu na najbliższe trzy tygodnie, do 9 kwietnia, nauki zdalnej dla uczniów z klas I-III. - Zdecydowaliśmy się na to, przede wszystkim ze względu na to, że w najbliższym czasie czeka nas okres ferii wielkanocnych. Ta nauka przez najbliższe tygodnie będzie naznaczona kwestią ferii - tłumaczył Niedzielski. Minister przekazał, że po świętach będą podejmowane kolejne decyzji ws. szkół, "najprawdopodobniej o powrocie do kształcenia hybrydowego w klasach I-III".

CZYTAJ: Konferencja ministra zdrowia, 17 marca. Totalny lockdown w całej Polsce! [RELACJA]

Super Raport 17.03 (Goście: Robert Winnicki - Konfederacja, Krzysztof Kwiatkowski - Senator niezależny, były szef NIK), Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE