Koniec pogody na grilla i wypoczynek? Będzie załamanie pogody w Polsce! Burze i grad w kilku regionach

2021-06-11 19:21 tom
Burza
Autor: Pixabay Niesamowite zjawisko atmosferyczne k. Kętrzyna. Nagranie udostępnili Mazurscy Łowcy Burz.

Było miło, ale się skończyło? W ostatnich dniach pogoda rozpieszczała Polaków, za oknami powitaliśmy czerwcową, ciepłą aurę, choć obyło się bez męczących upałów. Wielu mieszkańców, jak nasz kraj długi i szeroki, bawiło się na świeżym powietrzu; w ruch poszły grille, a także rowery, a w miastach odbywały się huczne imprezy. Wygląda na to, że już od jutra czeka nas załamanie pogody! IMGW ostrzega: będą burze i burze z gradem na Śląsku, w Małopolsce i Podlasiu, a mieszkańcy północno-zachodniej Polski powinni przygotować się na ochłodzenie. Jaką pogodę przyniosą najbliższe dni?

Mieszkańcy Śląska, Małopolski oraz Podlasia muszą liczyć się z tym, że na tym obszarze mogą wystąpić w piątek burze. Na Śląsku i w Małopolsce może też padać grad - podało IMGW. Burze mogą wystąpić lokalnie w sobotę, niewykluczone, że deszcze pojawią się wieczorem. Po południu natomiast deszcze z piorunami mogą spaść na południu kraju. Za to noc będzie ciepła i przyjemna, choć na południowym wschodzie występować będą przelotne opady deszczu. Nad ranem przelotnie popada na Wybrzeżu. Jak podała Polska Agencja Prasowa, na południowym wschodzie i w centrum lokalnie spadnie od 20 do 25 mm wody!

Wyjątkowo chłodno będzie na północny i na zachodzie Polski. Na tym obszarze temperatura wyniesie od 17 do 20-21 stopni Celsjusza, najcieplej będzie za to w południowo-zachodniej części kraju, termometry wskażą tam temperatura wyniesie 25 stopni Celsjusza. W pozostałej części naszego kraju ok. 20-21 stopni.

- Opady, które już nad ranem będą występowały na zachodzie i północy kraju, związane będą z przesuwaniem się nad Polską strefy chłodnego frontu atmosferycznego - mówi cytowana przez PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk z IMGW.

Pogorszenie pogody oznacza, że mieszkańcy Polski powinni zrewidować plany na sobotę i niedzielę. Wielu z nas już zaplanowało imprezy z grillowaniem czy wycieczki rowerowe lub imprezy na świeżym powietrzu. Niewykluczone, że te formy aktywności będą musiały odbyć się w innym terminie.

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze