Koronawirus. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Wydano rozporządzenie. Wszystko jasne

2021-04-12 7:53 Rafał Strzelec
Koronawirus. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Wydano rozporządzenie
Autor: archiwum se.pl Koronawirus. Kiedy dzieci wrócą do szkół? Wydano rozporządzenie

Koronawirus w Polsce nadal nie ustępuje. Każdego dnia liczbę zgonów liczymy w setkach, a nowych zakażeń w tysiącach. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczniowie nadal uczą się online w domach. Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekają na rychły powrót do szkół. Są jednak wyjątki! Rząd wydał rozporządzenie dotyczące nauki do 18 kwietnia. Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Czytaj na se.pl.

Koronawirus. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Wydano rozporządzenie

Zgodnie z podjętymi wcześniej przez rząd decyzjami nauka zdalna w szkołach i przedszkolach potrwa co najmniej do 18 kwietnia. Warto jednak zauważyć, że są pewne wyjątki. Jak podaje wp.pl władze placówek edukacyjnych, na wniosek rodziców, mają obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu lub szkole dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dla dzieci m.in. pracowników służby zdrowia, pomocy społecznej, służb porządkowych czy oświaty. To prawo ma pomagać rodzicom, których profesja jest bezpośrednio związana z walką z COVID-19 (np. lekarze) lub nie ma możliwości, żeby wykonywać ją zdalnie (np. policja, straż pożarna). Dlatego też podjęto decyzję o nieograniczaniu działalności specjalnych szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i przedszkoli.

Czytaj również: Koronawirus w Polsce, 12 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń? [12.04.2021]

Dlaczego szczepionka MMR (na odrę, świnkę i różyczkę) jest podawana małym dzieciom dwukrotnie?

Dyrektorzy poszczególnych placówek muszę również umożliwić dzieciom z niepełnosprawnością naukę w szkole, jeśli w danym przypadku nie można realizować nauki na odległość. W szkole, choć nadal online, mogą się również uczyć dzieci, które nie mają możliwości nauki zdalnej w domu. Do niedzieli 18 kwietnia zdalnie odbywać się będą również zajęcia praktycznej nauki zawodu. Do tego dnia nie odbywają się również praktyki zawodowe.

Czytaj również: Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Minister Czarnek wskazał realny termin

W kontekście zbliżających się egzaminów w rozporządzeniu znalazł się zapis dotyczący zajęć dla uczniów klas VIII oraz maturzystów. Są to zajęcia indywidualne lub w małych grupkach. Placówki mogą też organizować dodatkowo testy sprawdzające, konkursy i olimpiady.

Czarnek o szczepieniach nauczycieli. Padły ważne słowa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze