Koronawirus w Polsce. Ekspert nie ma wątpliwości! "To początek końca"

2021-04-17 8:17
Koronawirus w Polsce, 6 sierpnia. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 06.08.2021]
Autor: DWOT Koronawirus w Polsce, 6 sierpnia. Ile jest dziś zakażeń? [RAPORT, 06.08.2021]

Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych jest jednym z kilku autorytetów często wypowiadających się na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Znany lekarz komentuje to, co dzieje się wokół koronawirusa w naszym kraju. Tym razem podzielił się swoją refleksją na temat trzeciej fali epidemii. Sutkowski twierdzi, że najbliższe trzy tygodnie będą nadal bardzo trudne. Potem jednak możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Koronawirus w Polsce. Dr Sutkowski: Widać koniec trzeciej fali epidemii

Dr Michał Sutkowski wypowiedział się na temat trzeciej fali epidemii koronawirusa w Polsce. W jego opinii jesteśmy w kluczowym punkcie. Podkreślił, ze póki co sytuacja nie jest łatwa, bowiem drastycznie rośnie liczba zgonów. Tak będzie też w najbliższych tygodniach. - W szpitalach jest bardzo źle, jest bardzo duże przeciążenie. Te zmniejszające się nieco liczby nie mają znaczenia z punktu widzenia szpitali, gdzie jest i tak nadmiarowość chorych. Bardzo trudno leczy się w takich warunkach - przyznał Sutkowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Lekarz dodał, że w ciągu najbliższych dwóch lub trzech tygodni COVID-19 będzie zbierał nadal ogromne żniwo. Dodał, że to właśnie liczba zgonów, liczba w szpitalach i pod respiratorami będą kluczowymi czynnikami, na bazie których będzie można oceniać sytuację epidemiologiczną w Polsce. Ważny będzie również współczynnik reprodukcji.

Zobacz również: Koronawirus w Polsce, 17 kwietnia. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [RAPORT, 17.04.2021]

- Jest on teraz na poziomie 0,89 – w każdym województwie jest poniżej 1. Wskazuje to, że pandemia jest w odwrocie. Już można powiedzieć, że trzecia fala jest w odwrocie, ale nie można powiedzieć więcej i należy to formułować ostrożnie - powiedział Michał Sutkowski.

Doktor przyznał, że jesteśmy coraz bliżej końca trzeciej fali epidemii koronawirusa w Polsce. - Wydaje się, że spełnia się scenariusz stopniowego ustępowania trzeciej fali pandemii, przynajmniej jeśli chodzi o potwierdzone przypadki zakażeń i zmniejszającą się liczbę chorych, w szpitalach, także pod respiratorami - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Zobacz również: Mierzęcice. Jechali znad morza, doszło do wypadku. Malutki Marcel nie miał szans. Jego mama zmarła w karetce

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE