Logo woj. pomorskiego kosztowało 90 tys.! Internauci: Napis jak z Painta i wykrzyknik chlapnięty farbą

2015-04-16 17:37

90 000 zł! Tyle kosztował projekt nowego logo mającego promować województwo pomorskie. I chociaż prace nad powstaniem logo trwały ponad rok, a jego autorem jest znany grafik Andrzej Pągowski, to jak piszą internauci „głowy nie urywa”. Niektórzy piszą wprost, że takie samo można zrobić w 3 minuty w Paintcie!

Nie było konkursu, a propozycję stworzenia nowego logo złożono Andrzejowi Pągowskiemu, czyli jednemu z najbardziej znanych i cenionych polskich grafików: „Przedstawiciele władz województwa zaprosili Andrzeja Pągowskiego do współpracy przy tworzeniu logo” przyznała rzecznik urzędu marszałkowskiego Małgorzata Pisarewicz. Za stworzenie logo i nową strategię marki, urząd zapłacił 90 000 zł! Nowe logo to granatowy napis „Pomorskie” poprzedzony wielkim wykrzyknikiem w kolorach czerwonym i pomarańczowym. Kolory nie są przypadkowe, granat ma nawiązywać do nadmorskiego położenia województwa, pomarańczowy to kolor bursztynu, a czerwony to znak siły. Jak powiedziała Marta Chełkowska z pomorskiego urzędu marszałkowskiego, logo ma wyrażać „nowe otwarcie” w promocji rejonu, „To co było dotychczas, było bardzo związane z turystyką, a władzom regionu zależy na tym, aby pokazać całą gospodarkę, nie tylko turystykę”. A co na to mieszkańcy? W Internecie aż roi się od złośliwości: „Wykrzyknik raczej kojarzy się z ostrzeżeniem”, „Przypomina trochę tabliczkę! Awaria wypisaną ręcznie przez motorniczego”, „Grafik dał tablet dziecku, kazał napisać "pomorskie" i zgarnął za tą graficzkę ile?”, „wykrzyknik kojarzy się z awarią, jakimś ostrzeżeniem, itp. Tu dodatkowo wygląda jakby ktoś po prostu farbą chlapnął..”, „Kropla krwi, rozmazane żółte osocze i napis z painta”, „Co to za kleksior?” drwią.

Poprzednie logo województwa pomorskiego, które było wykorzystywane od 2007 roku i zostało wybrane w konkursie. Jego twórcą był Wojciech Janicki, wykładowca z ASP w Poznaniu. Wtedy zwycięzca wybranego logo dostał nagrodę 4 000 zł.

Zobacz: Korwin-Mikke o Dudzie: Niech pokaże, czy jest prawdziwym mężczyzną, czy TCHÓRZOFRETKĄ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE