Ławka w ogrodzie

i

Autor: www.thinkstockphotos.com

Łowicz. 60-latek ukradł ławkę z rynku. Teraz czeka go odsiadka

2019-01-29 12:55

W zeszłym tygodniu ze Starego Rynku w Łowiczu zniknęła jedna z ławek, na których mieszkańcy i turyści mogli sobie spocząć i podziwiać piękno tego miasta. Jako, że kradzież wartej ok. 800 zł ławki obciążała tamtejszy Urząd Miasta, miejscowa prewencja przystąpiła do energicznych poszukiwań złodzieja. Okazał się nim być 60-latek, który teraz może za nią "posiedzieć" nawet 5 lat w więzieniu.

Ponad tydzień temu do łowickiej policji wpłynęło zawiadomienie o kradzieży ławki z terenu Starego Rynku. Podkom. Urszula Szymczak z łowickiej policji przyznała w rozmowie z portalem ochrona24.info, że funkcjonariuszy błyskawicznie przystąpili do działania. Jak mówiła: - Po otrzymaniu zgłoszenia śledczy rozpoczęli działania, aby ustalić sprawcę oraz odzyskać skradzione mienie. W piątek (25 stycznia) policjanci zatrzymali podejrzewanego o przestępstwo mieszkańca Łowicza.

Jak się okazało, w trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradzione siedzisko. 60-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane mienie zostało zwrócone do Urzędu Miasta w Łowiczu.

A my zachodzimy w głowę, cóż takiego miała w sobie owa ławka, że mężczyzna zdecydował się na jej kradzież. 60-latek nie potrafił wyjaśnić jaki był motyw jego działania...

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany