Lwówek: Zniszczył Jezusa, bo się upił

2011-08-17 15:33

W Lwówku w minioną sobotę doszło do aktu wandalizmu. Pijany nastolatek zniszczył 100-letnią figurę Jezusa Chrystusa. Chłopak został ujęty i odpowie za swój czyn przed sądem, będzie musiał również pokryć koszty zniszczeń jakie spowodował.

W sobotę, wczesnym rankiem, oficer dyżurny policji z Nowego Tomyśla otrzymał zgłoszenie aktu wandalizmu na terenie Kościoła Parafialnego Najświętszej Maryji Panny. Funkcjonariusze bardzo szybki odnaleźli sprawcę - okazał się nim 19-latek z Lwówka. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania, upierał się, że był pijany, a samo zajście nie miało żadnych podtekstów religijnych.

Chłopak usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, które zagrożone są karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego młodociany wandal będzie musiał pokryć koszty zniszczeń jakie spowodował. To kolejny dowód na to, że młodociana fantazja i alkohol nie wróżą najczęściej niczego dobrego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE