Matura próbna 2020 angielski. Ważna deklaracja szefa KPRM [RELACJA NA ŻYWO]

2020-04-06 17:06 ZPL/MOS
Pandemia koronawirusa. Czy matura 2020 zostanie odwołana? Minister Edukacji odpowiada
Autor: Pixabay

Matura próbna 2020 angielski. W poniedziałek o godzinie 9 uczniowie przystąpiLI do matury próbnej z języka angielskiego. Co tym razem znajdzie się w arkuszach? Na Se.pl możecie znaleźć arkusze oraz relację na żywo z matury próbnej 2020 z angielskiego. Już teraz życzymy Wam powodzenia!

Matura próbna 2020 angielski. To będzie kolejny dzień zmagań uczniów z maturami 2020 - tym razem uczniowie rozwiązują zadania z języka angielskiego. Co tym razem znajdzie się w arkuszach? O wszystkim przekonaliśmy się po godzinie. 8 Uczniowie powinni powtórzyć zadania, które są związane z czytaniem ze zrozumieniem oraz przypomnieć sobie jak zredagować list oraz emaila. Pamiętajcie, że na Se.pl znajdziecie relację na żywo z matury 2020 z angielskiego oraz arkusze. Przypomnijmy, że tegoroczna matura 2020 odbywa się w sposób zdalny, a wszystko ma związek pandemią koronawirusa. Więcej na ten temat możecie znaleźć w naszej relacji: CZARNA NIEDZIELA! 10 nowych ofiar! WAŻNE doniesienia z Włoch [RELACJA NA ŻYWO]

RELACJA NA ŻYWO - KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

17:00 Próbne matury 2020 potrwają do środy 8 kwietnia. Maturzyści mają już za sobą egzaminy z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Przed nimi jeszcze inne przedmioty: biologia, chemia, wos czy fizyka.

16:45 Przedstawiciele gdańskiego środowiska akademickiego, uczniów, ich rodziców i nauczycieli apelują do Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, aby zaprotestowała ona w kwestii organizacji matur w maju.

15:40 Matury w tym roku nie odbędą się we Francji. Oceny maturalne zostaną wystawione na podstawie ocen cząstkowych za rok szkolny 2019/2020. Ci ciekawe, to pierwszy raz w historii tego kraju. Egzamin dojrzałości odbył się nawet w czasie II wojny światowej. 

15:10 Kiedy odbędzie się matura? Mikołaj Pawlak, Rzecznika Praw Dziecka dołączył do apelu rodziców i uczniów i prosi o szybką decyzję w sprawie terminu egzaminów ósmoklasisty i matur.

14.05 Rozpoczyna się próbna matura 2020 z języka angielskiego - część rozszerzona. Powodzenia!

13.30 Arkusze z języka angielskiego zostały już opublikowane na stronie CKE. Za chwilę znajdziecie je również na Se.pl.

12.45 - W najbliższych dniach poznamy zasady funkcjonowania szkół - powiedział dziś w RMF FM Michał Dworczyk, szef KPRM.

12.15 Zdaniem części uczniów, majową maturę MEN powinno przełożyć. Podobnie jak z egzaminami ósmoklasisty.

11.50 Próbna matura 2020 odbywa się w sposób zdalny, a wszystko ma związek z epidemią koronawirusa.

11.30 6 kwietnia to kolejny dzień maturalnych zmagań - już jutro biologia i WOS. Pamiętajcie, że na Se.pl znajdziecie relację na żywo z tych testów.

11.00 Zakończyła się próbna matura z języka angielskiego. Wzory odpowiedzi CKE opublikuje po 15 kwietnia.

10.35 Przypomnijmy, że już o 14 próbna matura z części rozszerzonej.

10.15 Do zakończenia próbnej matury 2020 z angielskiego niespełna godzina.

10.00 Jedna z propozycji uczniów może budzić spore zdziwienie... - Czy jeżeli ktoś napisze e-mail z podstawy to byłby mi w stanie wysłać, żebym zobaczyła co i jak mam napisać? - taką prośbę umieściła jedna z uczennic. Przypominamy, że CKE opublikowała testy, by sprawdzić swoją wiedzę i ocenić, co należy jeszcze powtórzyć przed majową maturą.

9.50 W tym miejscu zebraliśmy dla Was arkusze z języka angielskiego: Matura próbna 2020 ANGIELSKI. Znamy temat emaila! [ARKUSZE CKE]

9.30 Uczniowie narzekają na taką formę próbnej matury 2020 - odpowiedzi można znaleźć w internecie, a arkusze były już na stronie CKE trzy lata wcześniej. 

9.05 Rozpoczyna się próbna matura z języka angielskiego. Uczniowie mają 120 minut na rozwiązanie zadań. Powodzenia!

9.00 Oto temat na dłuższą formę wypowiedzi: Zamierzasz wziąć udział w ciekawym konkursie. W e-mailu do kolegi z Londynu:
• napisz, jaka jest tematyka konkursu i dlaczego zdecydowałeś(-aś) się wziąć w nim
udział
• poinformuj, jakie są warunki udziału w konkursie
• opisz, w jaki sposób przygotowujesz się do konkursu
• wspomnij, co jest nagrodą, i określ swoje szanse na wygraną. 

8.45 Uczniowie nie mają wątpliwości - dzisiejszy arkusz z języka angielskiego to testy z... 2017 roku, które rozwiązywali maturzyści w terminie dodatkowym. Większość uczniów jest rozczarowana takim rozwiązaniem - nie tak wyobrażali sobie próbną maturę 2020.

8.30 Arkusze z próbnej matury 2020 są już na stronie CKE. Wkrótce zobaczycie je również na Se.pl.

8.10 CKE nie ujawnia, ile osób przystępuje do próbnej matury. Wciąż nie wiadomo również, czy matura, która jest zaplanowana na maj, odbędzie się.

7.45 Przypomnijmy, że uczniowie będą mieli 120 minut, by rozwiązać testy. Już teraz życzymy powodzenia!

7.15  Arkusze powinny zostać opublikowane o godzinie 9, ale uczniowie mogą się ich spodziewać po 8 - CKE robi wszystko, by nie przeciążyć serwerów i umieszcza testy wcześniej.

6 kwietnia, godz. 7.00 Witamy w naszej relacji z próbnej matury 2020. Wkrótce opublikowane zostaną arkusze.

22.10  W środę 8 kwietnia ok. godz. 9:00  pojawią się arkusze próbnej matury z języków: litewskiego, białoruskiego, ukraińskiego (poziom podstawowy). Ok. godziny 14 będą arkusze z poziomu rozszerzonego tych języków oraz języka kaszubskiego.

21.40 Jeszcze jedna informacja z 2019 roku  - ponad 90 proc. absolwentów liceów i techników wybrało język angielski. Drugi w kolejności język niemiecki wybrało prawie 4 proc. absolwentów liceum i ponad 5 proc. absolwentów techników. Język rosyjski wybrało 1,5 proc. absolwentów liceów i 1,8 proc. absolwentów techników. Pozostałe języki (m.in. francuski, hiszpański, włoski) wybrało niespełna 1 proc. absolwentów liceów i 0,1 proc. absolwentów techników.

20.50  W 2019 roku średni wynik uzyskany przez maturzystów z egzaminu pisemnego z języka angielskiego to 72 proc. możliwych do uzyskania punktów (wśród absolwentów liceów - 78 proc., a wśród absolwentów techników - 63 proc.). Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia.

 20.15  Arkusze do próbnego egzaminu pojawią się ok. godz. 9 i 14. Rano - języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski - na poziomie podstawowym), po południu - języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski - na poziomie rozszerzonym).

19.30  Przypominamy -  CKE w każdy dzień trwania próbnych egzaminów maturalnych publikuje arkusze z zadaniami. Uczniowie mają rozwiązać je w domu, a następnie przesłać do sprawdzenia swoim nauczycielom. Ma to pomóc uczniom w przygotowaniu się do matur w czasie, gdy w szkołach nie odbywają się lekcje w formie tradycyjnej. Zadania można rozwiązać w dowolnym czasie. Ważne, żeby trzymać się limitu czasu na stronie tytułowej. Próbna matura jest dobrowolna, daje uczniowi możliwość sprawdzenia się, nie jest na ocenę.

18.45 Witamy serdecznie w naszej relacji z próbnej matury 2020 z angielskiego. Tutaj znajdziecie pierwsze komentarze oraz opinie i arkusze CKE.

Tak policja walczy z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.