Można ich spotkać na rynku albo na plaży.Trwa kampania „Zostań Żołnierzem RP”

2020-07-08 23:55 MH
Można ich spotkać na rynku albo na plaży.Trwa kampania „Zostań Żołnierzem RP”
Autor: MH

Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, rozmawiać będą przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień i żołnierze z wybranych jednostek. Brygada z Braniewa promowała służbę wojskową na rynku we Fromborku.

Wakacyjne spotkania z żołnierzami to kolejny już etap kampanii "Zostań Żołnierzem RP". Dotychczasowe edycje akcji przyniosły wymierne efekty - od 14 października 2018r., czyli od rozpoczęcia kampanii do stycznia 2020 roku złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej.


Żołnierzy można było spotkać we wtorek 07 lipca w mobilnym punkcie rekrutacyjnym we Fromborku, który funkcjonował przez cały dzień na miejskim rynku. Służbę w Wojsku Polskim wśród mieszkańców Fromborka i turystów promowali: żołnierze 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej wspólnie z przedstawicielami WKU Elbląg i WOT. Brygada czołgistów z Braniewa jest jedną z jednostek poszukujących chętnych do służby.


Kwalifikacje w brygadzie odbywają się 2,3, razy w miesiącu. Na egzamin do 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej może zgłosić się każdy, kto ma za sobą służbę zasadniczą lub przygotowawczą. Chętni przejdą weryfikację, test sprawności fizycznej i badania na miejscu. Czołgiści z Braniewa czekają w jednostce przy ul. Sikorskiego 41(brama główna) w Braniewie w wyznaczonych terminach o godz. 8.00. Kandydaci oprócz dokumentów i stroju sportowego, powinni mieć maseczkę ochronną na twarz. Najbliższy termin kwalifikacji to wtorek 21 lipca.

Wybory 2020: Jak oddać ważny głos w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze