Musiała urodzić dziecko przez wyrok TK. Synek zmarł po 30 minutach. Lekarka Alicja: "Poród był bardzo dramatyczny"

2021-07-06 8:41
Musiała urodzić dziecko przez wyrok TK. Synek zmarł po 30 minutach. Lekarka Alicja: Poród był bardzo dramatyczny
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Musiała urodzić dziecko przez wyrok TK. Synek zmarł po 30 minutach. Lekarka Alicja: "Poród był bardzo dramatyczny"

Lekarka Alicja prowadząca profil na Instagramie pod nazwą "Położnik Bez Lukru" podzieliła się dramatyczną historią swojej pacjentki. Jak czytamy, kobieta nie mogła przerwać ciąży przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego. W efekcie urodziła maluszka, który zmarł przy niej po 30 minutach od porodu. Szczegóły tej traumatycznej historii mrożą krew w żyłach.

Lekarka Alicja, znana w sieci pod pseudonimem "Położnik Bez Lukru", podzieliła się w mediach społecznościowych dramatyczną historią swojej pacjentki, która około 18 tygodnia ciąży usłyszała druzgocącą diagnozę: wada letalna. "Dziecko z dużym prawdopodobieństwem zginie w czasie porodu lub krótko po nim. Cały Jej świat rozpadł się. Wspaniałomyślny TK odebrał Jej szansę na zakończenie ciąży. A nie każda kobieta ma w sobie siłę i zasoby finansowe na wyjazd za granicę. Była silna i dumna. Powiedziała, że da radę. Urodzi i pochowa dziecko. Oglądałam Ją co 2 tygodnie. Wada płodu uniemożliwiała mu połykanie płynu owodniowego. Narastało wielowodzie. Pękała skóra na brzuchu. Proponowałam amnioredukcje, ale bała się. Nie wyraziła zgody", opisuje lekarka.

Urodziła, a dziecko zmarło po 30 minutach. Dramatyczny poród

Kobieta pojechała rodzić do innego miejsca, bo tam było dla niej miejsce w Hospicjum. "Poród był bardzo traumatyczny. Obwód zniekształconej główki miał 39 cm. Długi drugi okres porodu, nacięcie krocza, krwotok, przetaczanie krwi. Synek zmarł po 30 minutach. Kaju Godek możesz być z siebie dumna", napisała Alicja. "Przyszła na kontrolę w 14 dobie. Bolała rana. Cień kobiety... gdy zobaczyłam krocze zaniemówiłam. Powikłania były, są i będą. Widzę krwiaki, zakażenia, rozejścia się ran które szyję. Ale Jej krocze zaopatrzono zupełnie wbrew anatomii. Niechlujnie. Dramatycznie krzywo", opisywała lekarka. Wpis spotkał się z ogromną falą wsparcia dla kobiety od komentujących. "Coś strasznego, nie mogę sobie wyobrazić, co przeżyła i z jaką traumą się teraz mierzy", czytamy.

Rodzice trójki dzieci zginęli na zakręcie śmierci w Jamnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE