Narkotyki? Polacy biorą najwięcej w Unii! Szok?

2013-07-29 10:41 AKu

Polacy coraz częsciej sięgają po narkotyki. Tak wynika z ostatnich badań Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii. W Europie zajęliśmy pierwsze miejsce w spożyciu marihuany, amfetaminy i ekstazy.

Pod tym względem, w Europie jesteśmy liderem. Polacy, w porównaniu z innymi krajami Europy, spożywają najwięcej marihuany, ekstazy i amfetaminy - podaje Newsweek. Co najbardziej przerażające, coraz więcej nastolatków zaczyna eksperymentować z narkotykami już w wieku 15 lat. Do spróbowania konopi przyznaje się jedna czwarta uczniów w wieku 15-16 lat. Haszysz lub marihuanę spróbowała jedna trzecia 17- i 18-latków.

- Coraz więcej młodych ludzi popada w uzależnienia i co przeraża zaczynają coraz młodsi. Każdy może popaść w nałóg. Bez względu na wiek, płeć, kraj, status społeczny czy majtkowy - mówi w wywiadzie dla "narkomania.akcjasos.pl" doktor Włodzimierz Glinka.

>>> Sprawdź czy twoje dziecko bierze narkotyki!

Dostęp do narkotyków jest coraz łatwiejszy. Nieprawdą jest, że polska młodzież substancje odurzające kupuje u dilerów. Po prostu ich na to nie stać. Na forach internetowych można znaleźć informacje, co i ile mniej więcej kosztuje. Najdroższa jest kokaina i heroina, jeden gram może kosztować nawet 250-300 złotych. Cena głównie zależy od źródła i jakości. Do tańszych należą marihuana czy amfetamina. Polscy narkomani są na tyle sprytni, że sami próbują robić narkotyki w warunkach domowych. Innym sposobem jest... pójście do apteki. Podobno niektóre substancje odurzające można kupić bez recepty. Niektórzy zaczynają swoją przygodę z narkotykami od hodowania konopi.

>>> NA PATROLU - Poznajcie prawdę o narkotykach

{% load polls_tags %}

{% get_poll 7546 request.path %}

Najnowsze