Nie będzie drugiej linii metra na Euro

2008-08-26 14:00

To już pewne. Warszawiacy i kibice, którzy przyjadą do stolicy na Euro 2012, mogą zapomnieć o szybkim dojeździe do Stadionu Narodowego. Drugiej linii metra nie będzie.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że druga linia metra powstanie dopiero po 2012 roku. Pierwotnie miała zostać oddana do użytku właśnie na piłkarskie mistrzostwa Europy, a Gronkiewicz-Waltz jeszcze jako kandydat na prezydenta stolicy miała ją wpisaną do programu wyborczego.

Jak powiedziała prezydent w radiowej Trójce, opóźnienie wynika z bardzo wysokich, zaporowych cen, jakie postawił wykonawca. Wykonawca liczył, że miasto, któremu zależy na budowie metra na Euro 2012, zapłaci każdą cenę, aby zrealizować inwestycję.

Jednak z drugiej strony miasto w kalkulacji kosztów w ogóle nie wzięło pod uwagę tego, że materiały budowalne bardzo zdrożały w ciągu ostatnich kilku miesięcy i przygotowało nierealny kosztorys.

Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że jesienią tego roku zostanie ukończona pierwsza linia metra. Zapowiedziała też inna wielka inwestycja - Most Północny - powstanie do maja 2011 roku.

Warszawiacy i kibice piłki nożnej, którzy przyjadą do stolicy na Euro 2012, mogą zapomnieć o szybkim dojeździe na praską stronę Wisły do Stadionu Narodowego, o ile on w ogóle powstanie.

 

Nasi Partnerzy polecają