O co mu chodzi? Cejrowski kazał bojkotować EMPiK teraz juz każe w nim... kupować

2014-12-24 13:00 Paula

Wojciech Cejrowski jeszcze na długo przed świętami nawoływał, by nie kupować w EMPiKu. Jednak tuż przed wigilią zmienił zdanie i przekonuje, żeby w tym sklepie jednak robić zakupy. Skąd taka zmiana?

Cejrowski znany ze swych mocno prawicowych poglądów i z tego, że zawsze mówi co myśli. Jakiś czas temu podróżnik nagrał filmik, w którym wzywał do tego, by nie kupować jego najnowszej książki w EMPiKu, a najlepiej wcale tam nie zaglądać. Chodziło o to, że w przedświątecznych reklamach sieci księgarń występowała Maria Czubaszek i Adam Darski, czyli Nergal.

Zobacz: Co zrobić, gdy dziecko podejrzewa, że święty Mikołaj NIE ISTNIEJE?

Cejrowski nie chciał mieć z tą dwójką nic wspólnego, bo ona przyznała, że dokonała kilku aborcji, a on publicznie na jednym z koncertów podarł Biblię: „Jedną z twarzy jest facet, który podarł największy bestseller świata – i reklamuje księgarnię. Drugą twarzą jest Maria Czubaszek, która chełpi się dzieciobójstwem. Jak to się ma do świąt Bożego Narodzenia? Do stajenki? Do Dzieciątka?” pytał. Wezwanie poskutkowało, wiele osób zbojkotowało EMPiK. Na Facebooku powstało nawet wydarzenie „Nie kupuję w EMPiKu”. Można śmiało stwierdzić, że akcja Wojciecha Cejrowskiego odniosła sukces.

Cejrowski nawoływał, żeby bojkotować EMPiK, a teraz zachęca, by tam kupować

Jednak we wtorek wszystko się zmieniło i odwróciło do góry nogami! Cejrowski napisał na swoim Facebooku żeby w EMPiKu jednak kupować! Dlaczego? Podróżnik pochwalił się, że dostał bożonarodzeniowe życzenia z przeprosinami od samego prezesa księgarni.

„Niniejszym odwzajemniam się - życząc Panu Prezesowi i całej załodze Empiku wszelkiego dobra na Boże Narodzenie i na cały rok 2015.Wspólnie z Panem Prezesem, kończymy tę przykrą sprawę po męsku, a jednocześnie jak najbardziej w duchu tych świąt - duchu pojednania. (...) Szanowni Państwo, serdecznie zachęcam do powrotu do Empików w całej Polsce. Ktokolwiek dał wyraz swemu oburzeniu i nie robił zakupów w Empiku, niech teraz pofatyguje się i zrobi zakupy” oświadczył Cejrowski.  Czyli jakby ktoś wahał sie, czy kupić gwiazdkowy prezent w EMPiKu śmiało może się tam wybrać. A z drugiej strony wiadomo, który pisarz chciaby żebny jego książki leżały na półkach? Żaden!

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze