Olechowski już wytypował – udzieli poparcia Komorowskiemu

2010-06-24 16:05

Andrzej Olechowski po pierwszej turze wyborów nie może mówić o sukcesie. Dostał rekordowo... niskie poparcie – nawet niższe niż mówiły przedwyborcze sondaże. Dlatego Olechowski nie zamierza uprawiać politycznych gierek. Zdecydował, że swojego poparcia udzieli kandydatowi PO, Bronisławowi Komorowskiemu.

- Będę głosował na Bronisława Komorowskiego. Podjąłem taką decyzję, ponieważ wybór tego kandydata łączy się dla mnie i dla Polski z mniejszym ryzykiem - powiedział Olechowski na konferencji prasowej.

Jeden z weteranów wyściugu prezydenckiego (Olechowski ubiegał sie o prezydenturę już 2-krotnie) podkreślił również, że ważne jest, by osoba, która zostanie prezydentem, wykorzystała szanse stojące przed Polską i działała na rzecz modernizacji kraju.

Pytany o swoją przyszłość w polityce Olechowski powiedział, że zamierza teraz kontynuować prace nad programem Stronnictwa. Zamierza zatem wrócić do tego co robił przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, Andrzej Olechowski to kandydat, który startował w wyborach bez szyldu partyjnego, korzystał jednak ze wsparcia Stronnictwa Demokratycznego. Olechowski nie jest członkiem SD, ale już od roku przewodniczy pracom rady programowej partii.