Orkan Ksawery słabnie! Dzisiaj opuści Polskę, ale pogoda będzie się często zmieniać

2013-12-07 10:25

Wczorajszy dzień przyniósł ze sobą prawdziwy kataklizm. W całej Polsce szalały śnieżyce i wiał silny, huraganowy wiatr. Na drogach całego kraju tworzyły się gigantyczne korki. Wiele też było wypadków. Na szczęście winowajca tej aury, orkan Ksawery słabnie i powoli przesuwa się dalej. Jaka pogoda czeka nas dzisiaj?

Wiatr znacznie osłabnie, choć nadal będzie odczuwalny. W ciągu dnia czeka nas wiele, zaskakujących zmian pogody. Może spaść śnieg, który zamieni się się w śnieżycę albo deszcz. Możliwe są również nieliczne przejaśnienia.

- Pogoda będzie zaskakująca nie w tym sensie, że czegoś nie przewidujemy. Może być tak, że w jednej chwili będzie słonecznie i fajnie, a po kwadransie pojawi się śnieżyca, trwająca kilka chwil - tłumaczy Tomasz Wasilewski, gość porannego programu w TVN24.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:Wiadomości Se.pl: Wypadki, które spowodował orkan [ZDJĘCIA]

Temperatura w całym kraju będzie utrzymywać się w granicach 0 st. C. Wiatr zmniejszy swoją prędkość i w porywach będzie osiągał 80 km/h. To niestety nadal gwarantuje nam nieprzyjemną, wietrzną aurę. W górach wiać może z prędkością nawet 100 km/h. Z kolei silny wiatr może wywoływać krótkotrwałe, ale intensywne śnieżyce.


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE