Ostrzeżenie IMGW. W nocy POTĘŻNA zawierucha! Spadnie nawet 15 cm śniegu. Zima powraca

To może być bardzo NIEBEZPIECZNY weekend. Gdzie spadnie najwięcej śniegu?
Autor: Super Express To może być bardzo NIEBEZPIECZNY weekend. Gdzie spadnie najwięcej śniegu?

W nocy z soboty na niedzielę (6-7 marca) powrót zimy, szczególnie dotkliwy na Warmii i Mazurach. Tam może spaść nawet do 15 cm śniegu – mówi Grzegorz Walijewski, synoptyk z IMGW-PIB. W nocy ma nastąpić potężna zawierucha! To wielki powrót zimy, która - jak widać - nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Znamy wszystkie szczegóły. Sprawdźcie prognozę pogody!

W nocy z soboty na niedzielę powrót zimy - szczególnie dotkliwy na Warmii i Mazurach. Tam może spaść nawet do 15 cm śniegu – mówi Grzegorz Walijewski, synoptyk z IMGW-PIB. W sobotę wieczorem i w nocy czeka nas powrót zimy. "Zima wraca, aby za chwilę odejść" – zapowiedział Walijewski. Już wieczorem mieszkańcy północno-wschodniej Polski muszą się przygotować na pierwsze – na razie słabe – opady śniegu. W woj. zachodniopomorskim i pomorskim będzie padał deszcz ze śniegiem. Na północy temperatury do 1 do 4 stopni C, w centrum 6 stopni C, a na południu, w rejonach podgórskich do –2 stopni C. Na północy uwaga na silny i porywisty wiatr do 60 km/h. Gorzej będzie nocą. W woj. warmińsko-mazurskim może spaść nawet do 15 cm śniegu. Na północy również popada. Tutaj, choć także spodziewane są opady śniegu, to jednak dużo mniejsze i przechodzące w opady śniegu z deszczem. (PAP)

Wypadek ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze