Oszuści wyłudzili MILION ZŁ! Zatrzymał ich detektyw Rutkowski

i

Autor: Facebook Oszuści wyłudzili MILION ZŁ! Zatrzymał ich detektyw Rutkowski

Oszuści wyłudzili prawie MILION ZŁ! Zatrzymał ich detektyw Rutkowski

2016-05-18 15:07

Krzysztof Rutkowski (56 l.) znów w swoim żywiole! Słynny detektyw podczas brawurowej akcji zatrzymał dwóch oszustów, którzy wyłudzili od swojego znajomego blisko milion złotych na produkcję sterydów. Pokrzywdzony Sebastian C. z Knurowa (woj, śląskie), by przekazać im pieniądze musiał sprzedać dom za 500 tysięcy złotych i pożyczyć niemal drugie tyle.

Dwaj mężczyźni skontaktowali się z mieszkańcem Knurowa i zaproponowali mu interes przy produkcji sterydów i ich sprzedaży za granicę. Zapowiadali krociowe zyski. Sebastian C. miał zainwestować w to swoje pieniądze. W środę, 11 maja, sprzedał dom o wartości pół miliona złotych, wziął też pożyczkę. Pieniądze – w sumie 960 tysięcy złotych - przekazał dzień później. Towar, który miał zostać wyprodukowany nigdy nie powstał, a gotówką oszuści podzieli się między siebie, jednocześnie zapewniając poszkodowanego, że rzekomo wytworzone sterydy zostały zarekwirowane przez czeską policję. Oszukany mężczyzna poprosił o pomoc Krzysztofa Rutkowskiego. Ten skontaktował się z policją w Mikołowie i urządził zasadzkę. Na parkingu pod jednym z zajazdów w Orzeszu zatrzymał przestępców i przekazał w ręce policjantów. Podczas akcji partnerka jednego z zatrzymanych mężczyzn próbowała staranować funkcjonariuszy.

Oszustom grozi teraz do 12 lat więzienia. - Niech to będzie przestroga i ostrzeżenie dla wszystkich przed podobnymi sytuacjami – mówi Rutkowski.

Zobacz: Wyłowiono dwa ciała z Wisły. To poszukiwani Julia i Łukasz [NOWE FAKTY]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE