Palikot zdejmie KRZYŻ w SEJMIE

2011-10-12 11:42

Sukces wyborczy Janusza Palikota sprawił, że jego Ruch Palikota będzie trzecią siłą w Sejmie. Przyszły poseł stanowi poważne zagrożenie dla partii opozycyjnych, szczególnie SLD i PSL. W ławach sejmowych zasiądzie 40 posłów Palikota, więc zyskają całkiem sporą moc decyzyjną. Palikot obiecuje, że awantur na Wiejskiej nie będzie, ale już chce wprowadzić swoje porządki. - Ściągnę krzyż ze ściany Sejmu - ostrzega.

Janusz Palikot, który był gościem "Kropki nad i" w tvn24 podkreślił, że chce walczyć o świeckość państwa. Pierwszym działanie lidera Ruchu Palikota po wyborach będą zabiegi to, by krzyż, najważniejszy symbol wiary katolickiej zniknął ze ściany parlamentu.

Uprzedził, że jeśli Sejm nie zgodzi się na zdjęcie krzyża sprawa trafi do Trybunału Konstytucyjnego. - W miejscu, gdzie się uchwala ustawy nie powinno być krzyża - uprzedził.

Palikot zapowiedział, że politycy Ruchu sami
krzyża nie usuną, ale zwrócą się do marszałka Grzegorza Schetyny o to, by szanował konstytucję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE