zniżki

i

Autor: Materiały prasowe

Auto

Pierwsza stłuczka? Nie szkodzi! Jest sposób na ochronę zniżki

2022-09-30 11:53

To był pech. Choć przez lata nie mieliśmy żadnej przykrej przygody na drodze, tym razem popełniliśmy fatalny błąd. Nasze auto wylądowało na tylnym zderzaku drugiego samochodu. Firma ubezpieczeniowa pokryje szkody z OC, ale przy odnowieniu polisy stracimy zniżkę za bezszkodową jazdę. Jak tego uniknąć? Z nowym dodatkiem do polisy OC i AC w LINK4 możemy ochronić nasze dotychczasowe zniżki za bezszkodową jazdę.

Bycie ostrożnym kierowcą się opłaca. Firmy ubezpieczeniowe doceniają nas za bezwypadkową jazdę. Im dłużej się tym wyróżniamy, tym tańszą mamy polisę – nawet o kilkadziesiąt procent. Ten przywilej kończy się jednak, kiedy spowodujemy szkodę. Wtedy premia spada, a koszty ubezpieczenia znacznie rosną. Można temu zapobiec. W jaki sposób?

Wysokość szkody nie ma znaczenia

W LINK4 przy zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego OC albo pakietu OC+AC dostępna jest teraz nowa opcja – Ochrona Zniżki. Decydując się na nią, zapewniamy sobie komfort i spokój. Jeśli nawet zdarzy się nam szkoda, nie stracimy dotychczasowych ulg. Firma nie będzie naszego błędu uwzględniać przy odnowieniu polisy na następny rok. I nie ma znaczenia, czy szkoda wyniosła 300 zł za zarysowany na parkingu lakier, czy była znacznie poważniejsza.

Warto wiedzieć, że opcja Ochrona Zniżki dotyczy tylko jednego zdarzenia z OC i jednego zdarzenia z AC w okresie trwania naszej rocznej umowy. Jeśli będzie ich więcej, to za drugą i kolejną szkodę otrzymamy zwyżkę, ale pierwsza ujdzie nam na sucho. Nie będzie uwzględniona w składce.

Ile kosztuje ochrona zniżki?

Ochrona zniżki dostępna jest jako klauzula do ubezpieczenia OC, które w LINK4 oferowane jest w pakiecie wraz z unikalnym „Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony”. Dodatek w tym wariancie kosztuje tylko 35 zł. To znakomite uzupełnienie polisy, która zapewnia wiele dodatkowych korzyści jak:

  • usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km,
  • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży,
  • wymianę uszkodzonego koła na miejscu zdarzenia na koło zapasowe należące do wyposażenia pojazdu, albo:
  • holowanie do warsztatu w przypadku braku koła zapasowego i zestawu naprawczego, gdy odkręcenie uszkodzonego koła na miejscu nie jest możliwe, lub uszkodzeniu uległo więcej opon.

W przypadku pakietu: ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenia Autocasco za Ochronę Zniżki zapłacimy 99 zł.

Przy wyliczeniu składki należy jednak pamiętać, że wysokość zniżki to tylko jeden z czynników, który ma wpływ na ostateczną składkę za polisę. Równie ważne – oprócz danych samego pojazdu – są m.in. także takie parametry jak sposób i miejsce użytkowania, czy doświadczenie kierowcy. Dlatego też wysokość składki za ubezpieczenie może zmienić się w kolejnym roku – nawet wówczas, gdy korzystamy z klauzuli Ochrona Zniżki.

Dlaczego Ochrona Zniżki się opłaca

Na drodze życie pisze różne scenariusz i kraksy zdarzają się nawet najlepszym. Warto przez jeden błąd nie tracić kapitału, na który pracowaliśmy wiele lat. Ochrona zniżki AC oraz OC w LINK4 to dodatek warty uwagi. Zapewnia nam komfort i spokój, bo nawet jeśli popełnimy z naszej winy szkodę, to nie odczujemy tego finansowo przy odnowieniu polisy na następny rok.

By skorzystać z opcji, trzeba wykazać się czystym, bezwypadkowym kontem w ostatnim roku (brak szkody OC u któregokolwiek z posiadaczy pojazdu) oraz historią ubezpieczenia OC (u wszystkich posiadaczy pojazdu).

Opcja Ochrona Zniżki dostępna jest we wszystkich kanałach sprzedaży. Także wtedy, jeśli decydujemy się opłacić składkę w ratach. W LINK4 możemy rozłożyć ją maksymalnie na 4 części.

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC+AC wraz z klauzulą Ochrona Zniżki.

Na stronie internetowej: www.link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziesz w OWU na stronie www.link4.pl     .

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

Nasi Partnerzy polecają