Piesiewicz powinien odejść z polityki

2010-01-07 2:00

Polacy nie mają wątpliwości: senator Krzysztof Piesiewicz (65 l., PO) powinien wycofać się z życia politycznego! Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla serwisu newsweek.pl.

W sondażu firmy Gemius dla Newsweeka niemal dwie trzecie (62 proc.) respondentów uznało, że miejsce znanego scenarzysty i senatora Platformy Obywatelskiej jest poza politycznymi salonami. Tylko 14 proc. dałoby mu drugą szansę i zaakceptowało jego powrót do polityki.

- To normalna społeczna reakcja. Bohater całego zamieszania powinien usunąć się w cień - mówi dla serwisu prof. Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny z Uniwersytetu Jagiellońskiego. To pierwszy sondaż, który jednoznacznie przekreśla karierę polityczną senatora Piesiewicza. Wcześniej w tej sprawie wypowiadały się najważniejsze osoby w państwie. Zarówno prezydent Lech Kaczyński (61 l.), jak i premier Donald Tusk (53 l.) wykluczyli powrót senatora do polityki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE