PiS odbija Elbląg! Jerzy Wilk najlepszy w pierwszej turze wyborów - zobacz oficjalne wyniki

2013-06-24 11:53

Znamy już oficjalne wyniki przedterminowych wyborów na prezydenta Elbląga. PKW podliczyła głosy oddane wczoraj przez mieszkańców miasta. Najlepszy w pierwszej turze wyborów okazał się kandydat PiS, Jerzy Wilk. Ale nie zdobył wymaganej większości głosów, dlatego elblążanie do urn wyborczych pójdą jeszcze raz - za dwa tygodnie.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej Jerzy Wilk zdobył 31,79 proc. głosów. W drugiej turze wyborów spotka się z kandydatka PO, Elżbietą Gelert z PO, która dostała 21,25 proc. głosów.
Trzeci wynik należy do Witolda Wróblewskiego. Startując z własnego komitetu wyborczego uzyskał 17,02 proc. głosów. Za nim uplasował się kandydat SLD Janusz Nowak (10,78 proc.).

>>>Adam Hofman o swoim pijackim nocnym spacerze: Byłem po pracy a Elbląg jest piękny

Kolejne wyniki uzyskali: Paweł Kowszyński z KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (5,58 proc.), Ewa Białkowska z KW Ruch Palikota Elbląg (4,84 proc.), Cezary Balbuza z KWW Elbląski Komitet Obywatelski (3,09 proc.), Lech Kraśniański z KWW Wolny Elbląg (2,79 proc.), Edward Pukin z KWW Naszą Partią jest Elbląg, (1,48 proc.) i Jacek Tomczak z KWW Partia Elblążan (1,38 proc.).

Frekwencja w przedterminowych wyborach na prezydenta Elbląga wyniosła 36,59 proc.

PiS najlepszy w Radzie Miasta

W niedzielnych przedterminowych wyborach mieszkańcy Elbląga wybrali też nową Radę Miasta. Najwięcej radnych będzie miało PiS - 10. PO zdobyła 7 mandatów, SLD 5 a KWW Witolda Wróblewskiego 3.

 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany