Pogrzeb strażaków z Białegostoku. Ostatnie pożegnanie Marka Giro. Relacja z uroczystości [ZDJĘCIA]

2017-05-30 19:05

We wtorek 30 maja w swoją ostatnią drogę wyruszą strażacy, którzy zginęli podczas akcji gaszenia pożaru budynku magazynowego przy ul. Dojnowskiej w Białymstoku. Obaj pośmiertnie zostali awansowani do stopnia ogniomistrza.

Pogrzeb ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego rozpocznie się o godz. 10:00 Mszą Świętą w Kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi przy ul. Suchowolca 27 w Białymstoku, a następnie ok. g. 11:00 kondukt żałobny przemaszeruje na cmentarz rzymsko-katolicki przy ul. Zabłudowskiej. Pogrzeb ogniomistrza Marka Giro odbędzie się tego samego dnia. Początek o g. 15:00 w Kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza przy ul. św. Kazimierza 2 (obok ul. Generała Józefa Hallera) w Białymstoku, zaś ok. g. 16 odbędzie się przejazd konduktu na cmentarz rzymsko-katolicki w okolicach miejscowości Dzikie (Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu).

Relacja z uroczystości, kliknij F5 aby odświeżyć

Uroczyste pogrzeby odbędą się według ceremoniału pożarniczego. Udział wezmą strażacy z jednostek województwa podlaskiego, delegacje i poczty sztandarowe z innych województw, kompania honorowa oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski. Obecni będą też minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak i sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

16.45 Marek Giro spoczął na cmentarzu w Białymstoku.

15.00 Rozpoczeła się msza święta pogrzebowa śp. Marka Giro. W uroczystości bierze udział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

12:30 Zakończenie ceremonii. Obecni na pogrzebie oddali honory poległemu Przemysławowi Piotrowskiemu.

12:15 Rodzina opłakuje strażaka nad grobem

12:10 Trumna Przemysława Piotrowskiego została opuszczona do grobu. Ozdobiły ją ogromne bukiety kwiatów.

11:55 Trumnę Przemysława Piotrowskiego wiezie wóz strażacki

11:35 Ruszyła procesja z trumną na cmentarz

11:20 MSWiA zamieściło kolejne zdjęcie z mszy pożegnalnej dla Przemysława Piotrowskiego, na którym widać przemawiającego Mariusza Błaszczaka

11:10 Mariusz Błaszczak przemówił na mszy - "Zostawiłeś po sobie pamięć strażaka, który służył innym i etos służby miał za najwyższą wartość"

11:00 Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na pomagam.pl dla rodzin strażaków poległych w pożarze.

10:20 W uroczystościach biorą udział minister Mariusz Błaszczak oraz jego zastępca Jarosław Zieliński

10:00 Rozpoczęła się msza pogrzebowa Przemysława Piotrowskiego

ZOBACZ: Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego - relacja z uroczystości [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają