Poseł BIEDROŃ też broni OJCA RYDZYKA, bo jest wyśmiewany i dyskryminowany

2012-02-20 9:21

Założyciel Radia Maryja i TV Trwam ma po swojej stronie sporą grupę zwolenników, która jest gotowa wyjść na ulice, by bronić mediów ojca Tadeusza Rydzyka. W obronie redemptorsyty z Torunia stanął także Robert Biedroń. Poseł Ruchu Palikota popiera demonstracje widzów Telewizji Trwam, którzy podczas sobotniej demonstracji w Warszawie domagali się przyznanania koncesji na miejsce na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej.

W sobotę sympatycy rozgłośni i telewizji ojca Tadeusza Rydzyka zorganizowali w centrum Warszawy demonstrację. Kilka tysięcy osób domagało się przyznania Telewizji Trwam koncesji na nadawanie w multipleksie cyfrowym. Podczas niedzielnego programu "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu Zet goście Moniki Olejnik komentowali pikietę w obronie mediów redemptorysty z Torunia.

Poseł Ruchu Palikota pochwali zwolenników o. Rydzyka. Podkreślił, że gdyby koncern duchownego był traktowany na takich samych zasadach jak inni nadawcy, ludzie nie musieliby protestowac.

- Być może te zasady przyznawania koncesji są zbyt surowe. I to my, jako politycy, powinniśmy zastanowić się, co zrobić żeby mieć ten pluralizm mediów. Ja będę zawsze stał po stronie ojca Rydzyka, kiedy jest nierówno traktowany, wyśmiewany i dyskryminowany. Choć wiemy wszyscy, że ojciec Rydzyk nie jest ideałem -  podkreślił Biedroń.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE