Prezydent oddał hołd dowódcy Armii Krajowej

2013-08-02 4:30 an

Bronisław Komorowski (61 l.) odwiedził wczoraj groby powstańców na Powązkach. Był tam jako prezydent, ale na kwaterach powstańców z "Baszty" czy "Parasola" pełnił wartę już jako młodziutki instruktor harcerski. Później odwiedzał powstańców jako student, poseł, minister, marszałek Sejmu. Odwiedziny powstańczych mogił 1 sierpnia to rodzinna tradycja u Komorowskich.

Nie inaczej było i wczoraj. Prezydent pojawił się na Powązkach rankiem, na długo przed oficjalnymi uroczystościami. Na jego ramieniu wspierała się ciotka Helena Wołłowicz (86 l.), łączniczka i sanitariuszka z baonu "Baszta"(pseud. Rena). Ta, która podczas powstańczych walk opiekowała się m.in. Rajmundem Kaczyńskim (†83 l.), ojcem Jarosława (64 l.) i Lecha (†61 l.).

>>> 69. rocznica wybuchu PW. Witold Kieżun: Czułem się jak zwycięzca


Z prezydentem był też jego syn Piotr (27 l.). Wspólnie złożyli kwiaty na grobach dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" (†71 l.), który był kuzynem prezydenta.

Później przeszli na kwatery "Parasola", gdzie dawno temu prezydent zauważył po raz pierwszy swoją żonę Annę, wówczas instruktorkę harcerską. Obowiązkowym punktem odwiedzin był grób generała "Wilka", jak mówi o nim prezydent. Generał to płk Aleksander Krzyżanowski (†56 l.), dowódca Okręgu Wileńskiego AK, w którym służyli m.in. członkowie rodziny Bronisława Komorowskiego.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze