Proces Czesława Kiszczaka. Sąd zajmie się generałem! Rozpatrzy, czy poddać go ponownym badaniom

2014-07-08 4:00

Chory jest tylko dla wymiaru sprawiedliwości? Jak widać na naszych zdjęciach, Czesław Kiszczak (89 l.) ma się całkiem nieźle! Po naszej publikacji zauważył to także sąd. I wkrótce ma zapaść decyzja, czy zostanie wznowiona sprawa przeciwko temu zbrodniarzowi!

- Zdjęcia i materiał "Super Expressu" pokazują, że generał jest w dobrej formie. Nigdy nie zgadzałem się z wyrokiem sądu i orzeczeniami biegłych, którzy uznawali, że Kiszczak jest chory na sąd. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni - mówi nam prok. Bogusław Czerwiński z Instytutu Pamięci Narodowej. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, kiedy widzieliśmy Czesława Kiszczaka kilka tygodni temu na jego działce na Mazurach. Hasał za swoim kundlem, klaskał i wymachiwał rękami. Z kolei w ostatni weekend robił porządki, m.in. wietrzył pościel.

Przeczytaj też: Generał Kiszczak do sądu! Koniec brykania z pieskiem!

Tymczasem przed sądem generał stawić się wciąż nie mógł, bo biegli co rusz orzekali, że jest on zbyt chory. Uznali, że cierpi na zaburzenia pamięci, otępienie i spowolnienie psychiczne. Dlatego 5 czerwca 2013 r. Sąd apelacyjny zawiesił jego proces. Kiszczak wciąż nie może odpowiedzieć za brutalną pacyfikację kopalni "Wujek" i stan wojenny.

Ale po naszej publikacji i złożeniu wniosku przez IPN do sądu to się może zmienić! - 24 lipca Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpatrzy, czy Czesław Kiszczak będzie poddany raz jeszcze badaniom. Do tej pory biegli orzekali, że pan generał z powodu złego stanu zdrowia nie mógł brać udziału w rozprawach sądowych - mówi w rozmowie z nami rzecznik prasowy sądu Barbara Trębska.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE